TVN24 | Polska

Sądzili, że to policjant. Stracili ponad 160 tysięcy złotych

TVN24 | Polska

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Lublin. Fałszywy policjant miał odebrać od pokrzywdzonych ponad 160 tysięcy złotych
Lublin. Fałszywy policjant miał odebrać od pokrzywdzonych ponad 160 tysięcy złotych Lubelska Policja
wideo 2/6
Lubelska PolicjaLublin. Fałszywy policjant miał odebrać od pokrzywdzonych ponad 160 tysięcy złotych

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz z Lubartowa zatrzymali 25-letniego mieszkańca województwa podlaskiego podejrzanego o udział w oszustwach metodą na policjanta. Znaleziono przy nim znaczną ilość gotówki, która najprawdopodobniej pochodziła z dokonanych przestępstw. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności. 

- Scenariusz był we wszystkich przypadkach identyczny. Na telefon starszych osób dzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza i przekonywał, że ich pieniądze są zagrożone. Pod tą legendą zmuszał ich do wypłaty pieniędzy z placówek bankowych i przekazania bezpośrednio innemu rzekomemu mundurowemu. W ten sposób oszukani zostali mieszkańcy województw: lubelskiego, podkarpackiego oraz lubuskiego - mówi podinspektor Radosław Dawidek z zespołu prasowego lubelskiej policji.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz mundurowi z jednostki w Lubartowie wpadli na trop 25-letniego mieszkańca województwa podlaskiego, który - zgodnie z ich ustaleniami - odbierał od oszukanych osób pieniądze. Podając się przy tym za policjanta.

Policja zatrzymała go w wynajnowanym pokoju. Miał przy sobie znaczną ilość gotówkiLubelska Policja

Miał też przy sobie mefedron

Z ustaleń śledczych wynika, że w grudniu i styczniu 25-latek odebrał od czterech pokrzywdzonych łącznie ponad 160 tysięcy złotych. Zabrał też pieniądze w obcej walucie. Piątą ofiarą miał być mieszkaniec powiatu lubartowskiego, jednak ostatecznie nie udało się odebrać od niego 30 tysięcy złotych.

Zgodnie z ustaleniami policji, 25-latek odbierał od oszukanych osób pieniądzeLubelska Policja

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- 25-latek został zatrzymany na terenie Zielonej Góry w wynajmowanym pokoju. Kryminalni znaleźli przy nim znaczną ilość gotówki, w tym w obcej walucie, która najprawdopodobniej pochodziła z dokonanych przestępstw. Ponadto w chwili zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie substancję psychoaktywną w postacie mefedronu - relacjonuje Dawidek.

Usłyszał sześć zarzutów

Zatrzymany został przewieziony na teren województwa lubelskiego i osadzony w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał łącznie sześć zarzutów, które dotyczyły usiłowania oszustwa, popełnienia czterech oszustw oraz posiadania substancji psychoaktywnych. Grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Został tymczasowo aresztowany.

W grudniu i styczniu odebrał od czterech pokrzywdzonych ponad 160 tysięcy złotychLubelska Policja

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska Policja

Pozostałe wiadomości