TVN24 | Polska

Więzienie za śmierć na weselu. Biegły: 50-latek zmarł, ale nie w wyniku uderzenia głową w bruk

TVN24 | Polska

Autor:
tm/
tam
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Wesele odbywało się w Lublinie
Wesele odbywało się w Lublinie Google Earth
wideo 2/5
lublin (2) (2)

Podczas wesela w Lublinie 50-letni mężczyzna został uderzony pięścią w twarz, upadł i uderzył głową w kostkę brukową. Zmarł po kilku godzinach w szpitalu. Według biegłego obrażenia głowy, których doznał były jednak lekkie i same w sobie nie były przyczyną śmieci mężczyzny. Sąd skazał oskarżonego Pawła L. na półtora roku pozbawienia wolności. Do więzienia trafią też trzej mężczyźni, którzy byli oskarżeni o nieudzielenie 50-latkowi pomocy. Wyrok nie jest prawomocny.

W styczniu ubiegłego roku lubelska policja dostała zgłoszenie, że przed jednym z lokali w Zemborzycach (jednej z dzielnic miasta) leży zakrwawiony mężczyzna. Jak mówił komisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, gdy mundurowi przejechali na miejsce trwała już reanimacja 50-latka.

Policja ustaliła, że w lokalu odbywało się wesele. A pomiędzy stojącymi przed budynkiem mężczyznami doszło do nieporozumienia. 50-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł.

Oskarżony był wcześniej karany i działał w warunkach multirecydywy

W czwartek (5 maja) Sąd Rejonowy Lublin-Zachód, za winnego narażenia 50-latka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, uznał Pawła L.

Jak opisała sędzia Monika Płoska-Pecio, oskarżony uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz. Mężczyzna następnie upadł i uderzył głową w kostkę brukową.

Paweł L. został skazany na półtora roku więzienia. Wcześniej był karany i - jak podkreślił sąd - działał w warunkach multirecydywy.

Uzasadniając wyrok sędzia powiedziała, że biegły wykluczył zgon z powodu urazu mechanicznego, wskazując, że nastąpił on z powodu ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej. Między innymi z uwagi na zmiany chorobowe w obrębie naczyń wieńcowych.

Czytaj też: Rzucił w mężczyznę trzema nożami. Nie przebiły zimowej kurtki, napastnik odpowiada za groźby i uszkodzenie bramy

Natomiast w odniesieniu do rany głowy, biegły stwierdził, że rana sama w sobie - bez innych następstw - w przypadku przeżycia pokrzywdzonego, traktowana byłaby jako skutek w postaci lekkiego uszkodzenia ciała.

Trzy osoby skazane za nieudzielenie pomocy

Pozostałych trzech oskarżonych, którzy brali również udział w weselu, zostało skazanych za nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu. Karol S. na rok więzienia, Tomasz W. na sześć miesięcy więzienia, a Michał K. na 10 miesięcy pozbawienia wolności.

- Bezpośrednio po zdarzeniu zostawili samotnego, leżącego pokrzywdzonego bez jakiejkolwiek pomocy - zaznaczyła sędzia w ustnym uzasadnieniu wyroku.

Rozstrzygnięcie nie jest prawomocne.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/ tam

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości