W nocy z firmy znikały duże ilości woreczków foliowych

Autor:
ms/gp
Źródło:
tvn24.pl
Do kradzieży dochodziło na terenie jednej z lubelskich firm
Do kradzieży dochodziło na terenie jednej z lubelskich firm Google Maps
wideo 2/7
Google MapsDo kradzieży dochodziło na terenie jednej z lubelskich firm

Do pięciu lat więzienia grozi dwóm pracownikom jednej z lubelskich firm, którzy mieli kraść kartony z workami foliowymi z terenu zakładu pracy, a później sprzedawać je paserowi. Chodzi o towar o łącznej wartości ponad 50 tysięcy złotych.

Jak informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, do tego procederu dochodziło w październiku na terenie jednej z lubelskich firm. - Dwaj nieuczciwi pracownicy wpadli na pomysł, iż w trakcie nocnej zmiany będą kraść wytwarzane w firmie torby foliowe. Mężczyźni wywozili towar wózkiem w ustronne miejsce i pakowali kartony do samochodu. Proceder trwał do czasu zauważania przez innych pracowników podejrzanych ruchów na placu firmy - przekazuje policjant. 

Dwóch pracowników pod osłoną nocy miało ukraść towar o wartości 50 tysięcy złotych KMP Lublin

Trzy osoby z zarzutami

Jak informuje policja, straty powstałe w wyniku kradzieży kartonów z reklamówkami i woreczkami foliowymi oszacowano na łączną kwotę ponad 50 tysięcy złotych. 

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch pracowników firmy w wieku 23 i 61 lat oraz 49-latka, który, jak ustaliła policja, skupował skradzione reklamówki znacznie poniżej ceny.

Większość towaru policjanci odzyskali. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi do pięciu lat więzienia.

W Lublinie policja zatrzymała dwóch pracownikówKMP Lublin

Autor:ms/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Lublin

Pozostałe wiadomości