Jeździł wężykiem po ulicach Lublina. Zareagował operator monitoringu miejskiego

Polska

Kierowca mazdy przeciął drogę pieszemu na pasach KMP Lublin
wideo 2/5

Po informacji od operatora monitoringu miejskiego na ulice Lublina wyjechali policyjni wywiadowcy. Instruowani o trasie przejazdu mazdy zatrzymali jadącego wężykiem kierowcę. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Za jazdę po alkoholu grozi mu do dwóch lat więzienia.

Mieszkaniec Lublina wpadł w ręce policjantów, bo operator monitoringu miejskiego w porę zareagował. Powiadomił dyżurnego komendy miejskiej o podejrzanym samochodzie, poruszającym się wężykiem ulicą Furmańską. Policjanci na bieżąco byli informowani o przemieszczającej się ulicami Lublina maździe.

- Do zatrzymania doszło na ulicy Sądowej. Jak się okazało, za kierownicą mazdy siedział 19-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna znajdował się pod widocznym działaniem alkoholu. Podczas badania alkomatem okazało się, że w organizmie miał 2 promile – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Na nagraniu z monitoringu miejskiego widać niebezpieczne zachowania kierowcy. Skręcał na podwójnej ciągłej, skręcał w lewo, nie ustępując pierwszeństwa pieszemu na pasach, najeżdżał na podwójną linię ciągłą czy zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu.

19-latek już usłyszał zarzuty kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. Grozi mu teraz utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Autor: nina/gp/kwoj / Źródło: TVN24 Białystok

Źródło zdjęcia głównego: KMP Lublin