TVN24 | Polska

Przy śmietniku, w kartonie z otworami. Ktoś porzucił dwie kotki

TVN24 | Polska

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Lublin. Do schroniska trafiły dwie rude kotki. Znaleziono je w pudełku przy śmietniku
Lublin. Do schroniska trafiły dwie rude kotki. Znaleziono je w pudełku przy śmietniku Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
wideo 2/6
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w LublinieLublin. Do schroniska trafiły dwie rude kotki. Znaleziono je w pudełku przy śmietniku

Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie trafiły dwie rude kotki, które jeden z przechodniów zauważył przy śmietniku. Zwierzaki znajdowały się w kartonowym pudełku z nawierconymi otworami. Teraz czekają na nowy dom. Pracownicy schroniska nadali im imiona na cześć dzielnicowego, który zajął się zwierzakami.  

Porzucone zwierzęta zostały znalezione w niedzielę (7 listopada) około godziny 10.40 obok śmietnika na ulicy Faraona w Lublinie.

- Czworonogi znajdowały się w kartonowym pudełku z nawierconymi otworami. Zwierzaki najprawdopodobniej zostały przez kogoś porzucone – mówi komisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjant dał kotom pić i wezwał pracowników schroniska

Czworonogi znajdowały się w kartonowym pudełku z nawierconymi otworamiKMP Lublin

Na miejsce skierowano dzielnicowego z czwartego komisariatu. - Funkcjonariusz zaopiekował się wystraszonymi kotami. Dał im pić, a następnie wezwał pracowników pobliskiego schroniska – opowiada Gołębiowski.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Funkcjonariuszka 1 i Funkcjonariuszka 2

Tak wygląda Funkcjonariuszka 1Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Okazało się, że zwierzaki są przedstawicielkami rasy kot europejski krótkowłosy. – Nazwałyśmy je na cześć dzielnicowego, który się nimi zaopiekował. To Funkcjonariuszka 1 i Funkcjonariuszka 2 – mówi pani Aleksandra, jedna z pracownic schroniska.

Dodaje, że wiek kotek określono na 17 tygodni. – Ich stan zdrowia jest dobry. Poczekają u nas na nowego właściciela – zaznacza.

Tutaj zaś widzimy Funkjonariuszkę 2Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
Koty zostały znalezione obok śmietnika przy ulicy Faranona w Lublinie

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Lublin

Pozostałe wiadomości