Pijana wjechała do rowu. Z matką jechało ośmioletnie dziecko

Polska

Kobieta miała prawie trzy promile alkoholu w organizmieGoogel Earth
wideo 2/6

Nie ma prawa jazdy, ale wsiadła za kółko mając prawie trzy promile alkoholu w organizmie. 29-latka na prostej drodze straciła kontrolę nad autem i zjechała na przeciwległy pas. Auto wpadło do rowu i się wywróciło. Wraz z kobietą w samochodzie jechało jej ośmioletnie dziecko. 29-latka trafiła do szpitala. Dziecku nic się nie stało.

Do wypadku doszło w poniedziałek po godzinie 20 na drodze krajowej numer 63 we wsi Żeszczynka w województwie lubelskim.

Skrajna nieodpowiedzialność

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki renault, 29-letnia mieszkanka gminy Sosnówka, na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem. Jej auto zjechało na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie doszło do jego wywrócenia – poinformowała podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Jak ustalili policjanci, 29-latka w chwili zdarzenia była pijana. Badanie alkomatem wykazało, że miała niemal trzy promile alkoholu w organizmie. - W takim stanie kobieta przewoziła swoje 8-letnie dziecko. Dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – dodała oficer prasowa.

W wyniku wypadku kobieta doznała obrażeń ciała. Karetka przewiozła ją do szpitala. Dziecku na szczęście nic się nie stało. Okoliczności wypadku bada miejscowa policja.

Autor: nina/ks / Źródło: TVN24 Białystok

Źródło zdjęcia głównego: KMP Biała Podlaska