Piesza wpatrzona w telefon potrącona na pasach. Kierowca z mandatem, jest nagranie

Polska

Potrącenie na przejściu zarejestrowała kamera monitoringu KMP w Lublinie
wideo 2/7

Kierowca volvo potrącił pieszą na oznakowanym przejściu. Zdarzenie w Lublinie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Kobieta weszła na przejście dla pieszych, patrząc w ekran telefonu. Wcześniej nie upewniła się, czy w pobliżu nie ma samochodów. Na nagraniu widać też, że kierowca volvo zbyt późno ją zauważył i, odbijając w lewo, próbował jeszcze uniknąć potrącenia.

Kierowca osobowego volvo potrącił kobietę na przejściu dla pieszych przy ulicy Lwowskiej w Lublinie przed godziną 20.

- Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. Kierowca był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych – poinformował komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Nie rozejrzała się

Do potrącenia doszło na wyraźnie oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych, w miejscu gdzie przepisy chronią pieszego w sposób szczególny.

- Nagranie pokazuje również, że piesza nie rozejrzała się przed wejściem na przejście. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dużej mierze zależy od tego, czy sami stosujemy się do podstawowych zasad poruszania się po drodze – dodał Gołębiowski.

Autor: nina/ks / Źródło: TVN24 Białystok

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Lublinie