LPR: traktat UE da nam suwerenność jak za PRL-u

- Jeżeli zostanie przyjęty Traktat Reformujący Unię Europejską, "będziemy tak samo suwerenni jak w PRL" - ostrzega Roman Giertych. I jednocześnie pyta Lecha Kaczyńskiego - czy chce być ostatnim prezydentem suwerennej Polski.
TVN24LPR sprzeciwia się przyjęciu Traktatu UE

- Jeżeli zostanie przyjęty Traktat Reformujący Unię Europejską, "będziemy tak samo suwerenni, jak w PRL" - ostrzega Roman Giertych. I jednocześnie pyta Lecha Kaczyńskiego, czy chce być ostatnim prezydentem suwerennej Polski.

Giertych powiedział, że jeżeli traktat zostanie podpisany, a następnie przyjęty w referendum, czy też ratyfikowany przez Sejm, to "Polska po 20 latach niepodległości stanie się po raz kolejny częścią szerokiego układu międzynarodowego".

- Na pewno życzliwszego i przyjemniejszego dla nas niż Związek Radziecki, ale będziemy tak samo suwerenni jak w PRL. Też będzie państwo polskie, też będzie hymn narodowy, też będzie niby polskie wojsko, ale będzie prezydent UE, ale będzie polityka zagraniczna UE, ale będzie prawo UE, sądy UE - stwierdził lider LPR.

W czwartek w Lizbonie rozpocznie się szczyt UE, na którym unijny przywódcy mają przyjąć Traktat Reformujący Unię Europejską.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości