LPR chce zawieszenia prezesa TVP

Aktualizacja:
Korwin-Mikke oskarża TVP i Jarosława Kaczyńskiego
Korwin-Mikke oskarża TVP i Jarosława Kaczyńskiego
TVN24
TVN24Korwin-Mikke oskarża TVP i Jarosława Kaczyńskiego

LPR i współpracująca z nią w wyborach UPR domagają się natychmiastowego zawieszenia w czynnościach prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego. Partie są oburzone decyzją o nie wpuszczeniu do programu "Forum" Janusza Korwin-Mikkego, który chciał wystąpić w zastępstwie Romana Giertycha.

Zdaniem Korwin-Mikkego prezes Urbański nie wpuszczając go do programu, "złamał uchwałę zarządu TVP": - Domagamy się natychmiastowego zawieszenia Urbańskiego w czynnościach.

Co chciał powiedzieć w "Forum" Korwin-Mikke? M.in. o błędzie jaki, jego zdaniem, popełnił premier Jarosław Kaczyński "wspierając lewą nogę" poprzez debatę z Aleksandrem Kwaśniewskim oraz o "układzie z Magdalenki", gdzie ustalono zasadę "raz rządzimy my, a raz wy". Te rewelacje były zdaniem szefa UPR powodem niewpuszczenia go na antenę.

Innego zdania jest gospodyni "Forum" Joanna Lichocka: - Zasadą programu "Forum" odkąd ja jestem jego gospodarzem jest to, że to redakcja, a nie partie polityczne decydują o doborze gości i kształcie programu. Zaakceptowały to niemal wszystkie ugrupowania, niestety z wyjątkiem LPR. Wczoraj wystąpiłam w obronie tej zasady i dlatego nie zgodziłam się na próbę narzucenia mi gościa programu.

Jak dodała, Janusz Korwin-Mikke nie był przez nią zaproszony, a mimo to próbował wziąć w programie udział: - Nie mogłam się na to zgodzić. "Forum" nie jest programem dla polityków, tylko dla widzów i politycy nie mają wpływu na jego kształt.

W obronie TVP wtóruje Lichockiej prezes Andrzej Urbański: - Żaden polityk nie będzie decydował o tym, jacy goście są zapraszani do programów TVP.

Poniedziałkowe wydanie programu "Forum" w TVP1 miało początkowo w ogóle zostać zdjęte z anteny. Taką decyzję podjął nagle prezes Urbański, gdy zamiast Romana Giertycha zjawił się Janusz Korwin-Mikke, mimo, że nie był zaproszony.

Reżymowa TVP1 ODMÓWIŁA wpuszczenia mnie na dyskusję FORUM. Po interwencji WCzc.Romana Giertycha, szefa KW LPR, ustąpiła - obecnie jednak znów zmieniła zdanie i postanowiła NIE WPUŚCIĆ mnie do studio! Rozpropagujcie Państwo tę informację jak najszerzej i jak najszybciej po Sieci. Stosowne protesty mile widziane. wpis na blogu JKM

- Przed chwilą prezes poinformował nas, że odwołuje ten program z powodu tego, że obawiał się jakichś wypowiedzi związanych z udziałem w tym programie Janusza Korwin-Mikkego, który jako autor uchwały lustracyjnej jest teraz wrogiem śmiertelnym pana Urbańskiego, w związku z tą słynną lojalką - mówił w studiu Giertych pytając dlaczego program najpierw zdjęto, a potem przywrócono. Według niego, był to "skandal, jakiego jeszcze w TVP nie było".

Źródło: tvn24.pl, PAP, Polskie Radio

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości