Polska

LPR chce uznać Poetteringa za persona non grata

Polska

TVN24LPR potępia przewodniczącego PE

Hans Goert - Poettering nie powinien pojawić się na zjeździe ziomkostw niemieckich. Tak uważa Zarząd Główny LPR i protestuje przeciwko obecności przewodniczącego Parlamentu Europejskiego na zjeździe.

"Podjęcie decyzji o udziale w zjeździe przez przewodniczącego PE jest wyrazem braku szacunku władz Parlamentu Europejskiego wobec Polski, która w wyniku II wojny światowej poniosła najwyższą ofiarę" - pisze w oświadczeniu Zarząd.

Zdaniem Zarządu Głównego LPR coroczne obchody święta przesiedlonych po II wojnie światowej ze wschodnich terytoriów III Rzeszy mają charakter rewanżystowski i roszczeniowy wobec Polski. Zarząd zauważa, że mimo deklaracji braku poparcia, na obchodach pojawiają się czołowi niemieccy politycy.

Jak pisze w oświadczeniu Zarząd Główny LPR obecność Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego na zjeździe jest szczególnie niepokojąca z powodu rosnącej liczby roszczeń wypędzonych Niemców wobec Polaków. "Sposób prowadzenia polityki przez Pana Poetteringa, uwidacznia narzucanie przez Niemców Unii Europejskiej swoich racji" - czytamy w oświadczeniu. Z uwagi na powyższe, władze LPR domagają się uznania Poetteringa za persona non grata na terenie Rzeczpospolitej.

Źródło: PAP/Radio Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: TVN24