Polska

"Rudy rydz" i "Przybyli ułani pod okienko". Sceniczny debiut posłów PiS

Polska

Niezła ze mna artystka - mówiła po swoim występie posłanka PiS, Bernadeta Krynicka
Niezła ze mna artystka - mówiła po swoim występie posłanka PiS, Bernadeta Krynickatvn24
wideo 2/4

Dwoje posłów PiS zaprezentowało się w niedzielę w niecodziennych rolach na scenie Centrum Kultury w Łomży. Bernadeta Krynicka zaśpiewała piosenkę "Rudy rydz". - Myślę, że niezła ze mnie artystka - komentowała swój występ. Sceniczny debiut zaliczył również Lech Kołakowski, który wcielił się w rolę ułana. Wszystko w szczytnym celu.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości w niedzielę wzięli udział w III Wiosennym Koncercie Gwiazd, który odbył się w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży. Wydarzenie było połączone ze zbiórką pieniędzy na rzecz łomżyńskiego hospicjum pod wezwaniem Świętego Ducha.

Jak czytamy na stronie miasta Łomża, w nietypowych dla siebie rolach wystąpili posłowie, samorządowcy, dziennikarze i duchowni. Artystów-amatorów wspierał profesjonalny śpiewak Dariusz Wójcik oraz orkiestra Filharmonii Kameralnej imienia Witolda Lutosławskiego pod batutą dyrektora Jana Miłosza Zarzyckiego.

W roli ułana

Poseł PiS Lech Kołakowski w czasie występu wcielił się w rolę ułana. Przebrany w mundur, tańczył i maszerował w rytm piosenki "Przybyli ułani pod okienko". Postanowił też zeskoczyć ze sceny. Nie wszystko poszło jednak po jego myśli - skok zakończył się upadkiem.

- Fantastyczny koncert - mówił po występie. - Nie jestem artystą, ale gratuluję wszystkim artystom i wszystkich ich podziwiam - dodał.

Lech Kołakowski wcielił się w rolę ułana
Lech Kołakowski wcielił się w rolę ułanatvn24

"Rudy rydz"

Z kolei posłanka Bernadeta Krynicka wystąpiła na scenie w duecie z Dariuszem Wójcikiem. Zaśpiewała utwór Heleny Majdaniec "Rudy rydz".

Posłanka Krynicka jako "rudy rydz"
Posłanka Krynicka jako "rudy rydz"tvn24

"Niezła ze mnie artystka"

- Czuję się fantastycznie, naprawdę warto było - mówiła Krynicka, pytana o to, jak ocenia swoje wykonanie.

- Myślę, że no, niezła ze mnie artystka - dodała. Jak zaznaczyła, jej zdaniem "takie występy są świetne, bo integrują społeczeństwo w Łomży i w każdym mieście".

- Polecam takie występy i ich organizowanie - podkreśliła.

Jak jednak zauważyła, organizacja takich wydarzeń jest "naprawdę bardzo trudna".

- Pierwszy raz w życiu byłam na scenie i pierwszy raz zaśpiewałam, więc musiałam się do tego przygotować i ktoś musiał nade mną popracować - przyznała posłanka PiS.

Kołakowski: fantastyczny koncert. Krynicka: warto było
Kołakowski: fantastyczny koncert. Krynicka: warto byłotvn24
"Pociąg" do piosenki "La Bamba". Na czele posłanka Krynicka
"Pociąg" do piosenki "La Bamba". Na czele posłanka Krynickatvn24

Autor: JZ//kg / Źródło: tvn24, www.lomza.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości