Nie ustąpił pierwszeństwa, uderzył w samochód i kapliczkę. Po blisko godzinnej reanimacji zmarł

Autor:
pk
Źródło:
TVN24 Łódź
Wypadek w gminie Zelów
Wypadek w gminie ZelówTVN24
wideo 2/4
TVN24Wypadek w gminie Zelów

52-letni mężczyzna zginął w wypadku po tym, jak nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo 33-latkowi. Kierowca uderzył w samochód i przydrożną kapliczkę. Do zdarzenia doszło w miejscowości Bujny Szlacheckie (Łódzkie).

Do zdarzenia doszło 12 czerwca około godziny 18.30 w miejscowości Bujny Szlacheckie na terenie gminy Zelów. Na skrzyżowaniu dróg relacji Zelów-Grabostów i Łobudzice-Kociszew zderzyły się dwa samochody osobowe.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 52-letni mieszkaniec Radomska kierujący oplem, jadąc drogą podporządkowaną od strony Łobudzic w kierunku Zelowa, na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w prawidłowo jadącego volkswagena, a następnie w przydrożną kapliczkę - przekazała nadkomisarz Iwona Kaszewska z policji w Bełchatowie. I dodała, że mimo trwającej blisko godzinę akcji reanimacyjnej 52-latek zmarł.

Wypadek w gminie Zelów52-letni mieszkaniec Radomska zmarł mimo blisko godzinnej reanimacjiPolicja w Bełchatowie

Drugi kierowca w szpitalu

Kierujący volkswagenem został ranny. Przewieziono go do szpitala w Bełchatowie, gdzie po udzieleniu pomocy medycznej, został zwolniony do domu. Jak poinformowała policja, 33-latek był trzeźwy.

Na miejscu wypadku pracowały wszystkie służby ratownicze, w tym sześć zastępów straży pożarnej, trzy zespoły ratownictwa medycznego i policja.

Wypadek w gminie ZelówSamochód uderzył w inny pojazd i przydrożną kapliczkęPolicja w Bełchatowie

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Do wypadku doszło w miejscowości Bujny Szlacheckie w gminie Zelów

Autor:pk

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Bełchatowie

Pozostałe wiadomości