Polska

Listy wyborcze PiS w tajemnicy

Polska

Aktualizacja:
Listy PiS wciąż nie są znane
TVN24Listy PiS wciąż nie są znane

Platforma od kilku dni ogłasza listy kandydatów do nadchodzących wyborów. Co na to jej główny rywal? Choć o listach przygotowywanych przez PiS dużo mówi się w kuluarach, nie znamy ich oficjalnych wersji. - Platforma dostała biegunki wyborczej, my zajmujemy się pracą i tym żeby w tym Sejmie coś zrobić - tłumaczy rzecznik PiS Adam Hofman.

Wiadomo, że jedynką w Warszawie będzie Jarosław Kaczyński. Z drugiego miejsca wystartuje jeden z najbardziej zaufanych współpracowników Kaczyńskiego były szef CBA Mariusz Kamiński.

Partia liczy też na rodziny ofiar katastrofy w Smoleńsku. Najczęściej wymieniana jest Małgorzata Wasserman i Jacek Natali-Świat, choć na razie nikt z kierownictwa partii nie chce tych informacji komentować.

Kto na listach?

Na listach znajdą się też najbliżsi współpracownicy Lecha Kaczyńskiego: Jacek Sasin, Witold Waszczykowski, Maciej Łopiński, czy Anna Fotyga. Choć prezes PiS niechętnie wypowiada się na ten temat, to z list PiS wystartuje też senator Tadeusz Skorupa, który rok temu został w partii zawieszony, a później sam z niej wystąpił.

Jarosław Kaczyński nie daje natomiast szansy na powrót osobom, które odeszły od niego rok temu tworząc PJN. Przyjął natomiast posłów i samorządowców tworzących projekt "Polska XXI", którzy odeszli po wyborach w 2007 roku.

Nie wszyscy wrócą

- Wobec monopolu Platformy Obywatelskiej, jej bierności i braku profesjonalizmu, wszelkie różnice powinny zejść na drugi plan - tłumaczy Kazimierz Michał Ujazdowski.

Na listach PiS zabraknie natomiast miejsca dla Adama Bielana. Choć dotychczas Jarosław Kaczyński zdawał się nie zamykać drogi jego powrotu do partii, to ostatnie wypowiedzi świadczą o czymś innym.

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości