Polska

PiS przedstawiło kolejnych kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Polska

W lutym Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące "jedynek" i "dwójek" na listach w wyborach do PE
W lutym Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące "jedynek" i "dwójek" na listach w wyborach do PEtvn24
wideo 2/35

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu warszawskim na liście PiS znalazł się były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. W okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim miejsce otrzymał Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. W piątek Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kolejne nazwiska na swych listach wyborczych do europarlamentu.

W lutym Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące "jedynek" i "dwójek" na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W piątek podano pełne listy.

"Jedynki" i "dwójki" na listach PiS i opozycji. CZYTAJ >

Okręg nr 1 - Pomorze

Europosłanka Anna Fotyga, wiceminister kultury Jarosław Sellin i była radna sejmiku wojewódzkiego Danuta Sikora otwierają listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Pomorzu.

Na czwartym miejscu listy znalazł się poseł Piotr Mueller, a na piątym senator Antoni Szymański. Kolejne miejsca na liście zajmują: Arleta Kurzelewska, Danuta Białooka-Kostenecka, Karol Rabenda z Porozumienia oraz Patryk Demski. Pomorską listę PiS zamyka wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk.

Okręg nr 2 - Kujawsko-Pomorskie

Europoseł Kosma Złotowski, poseł Tomasz Latos oraz radny sejmiku wojewódzkiego Przemysław Przybylski otwierają listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu kujawsko-pomorskim.

Na czwartym miejscu kujawsko-pomorskiej listy znalazła się posłanka Joanna Borowiak.

Kolejne miejsca zajmują: Zbigniew Girzyński, radna Barbara Konieczna, Żaneta Śrubkowska i Ireneusz Stachowiak z Solidarnej Polski. Listę zamykają: Marcin Wroński z Porozumienia i Anna Szwed.

Okręg nr 3 - Podlaskie - Warmińsko-Mazurskie

Europoseł Karol Karski, były minister rolnictwa poseł Krzysztof Jurgiel oraz posłanka Iwona Arent są liderami listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim. Czwarte miejsce na liście przypadło radnemu sejmiku Grzegorzowi Kierozalskiemu, a piąte Joannie Karpowicz. Kolejne miejsca zajmują: radna sejmiku województwa podlaskiego Justyna Żalek (Porozumienie), a także posłowie: Wojciech Kossakowski i Tadeusz Cymański (Solidarna Polska). Listę zamykają radna sejmiku warmińsko-mazurskiego Jolanta Andruszkiewicz oraz radny sejmiku województwa podlaskiego Romuald Łanczkowski.

Liderem listy w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim jest europoseł Karol Karski
Liderem listy w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim jest europoseł Karol Karskitvn24
Tadeusz Cymański znalazł się na liście PiS do Parlamentu Europejskiego w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim
Tadeusz Cymański znalazł się na liście PiS do Parlamentu Europejskiego w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskimtvn24

Okręg nr 4 - Warszawa

Europosłowie Jacek Saryusz-Wolski i Ryszard Czarnecki oraz senator Konstanty Radziwiłł otwierają listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu warszawskim.

"Czwórką" na liście została posłanka Anita Czerwińska, a na piątym miejscu znalazł się poseł Zbigniew Gryglas (Porozumienie). Kolejne miejsca zajmują na liście posłowie: Ewa Tomaszewska i Andrzej Smirnow. Ósme miejsce przypadło warszawskiemu radnemu, wiceszefowi komisji weryfikacyjnej Sebastianowi Kalecie (Solidarna Polska).

Warszawską listę zamykają: radna sejmiku mazowieckiego, aktorka Dominika Chorosińska (Figurska) oraz posłanka Małgorzata Wypych.

Warszawską listę kandydatów PiS do PE zaprezentował w piątek stołeczny radny Błażej Poboży. Podkreślił, że "drużyna" PiS gwarantuje, iż europosłowie tej formacji na pewno znajdą się w jednej frakcji politycznej. - Inaczej niż posłowie wybrani z list Koalicji Europejskiej - ocenił Poboży.

Okręg nr 5 - Mazowsze

Wicemarszałkowie Senatu, Adam Bielan i Maria Koc, oraz europoseł Zbigniew Kuźmiuk otwierają listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu mazowieckim.

"Czwórka" na liście przypadła posłowi Maciejowi Małeckiemu, na piątym miejscu znalazła się posłanka Anna Kwiecień. Na kolejnych miejscach mazowieckiej listy znaleźli się posłowie: Arkadiusz Czartoryski i Teresa Wargocka. Listę zamykają Agnieszka Krzętowska, wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski oraz poseł Marek Opioła.

Okręg nr 6 - Łódź

Były szef MSZ Witold Waszczykowski jest "jedynką" PiS w Łodzi, drugie miejsce zajmuje posłanka, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Okręg nr 7 - Wielkopolska

Europoseł Zdzisław Krasnodębski, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska oraz posłanka Joanna Lichocka otwierają listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu wielkopolskim.

Na czwartym miejscu wielkopolskiej listy znalazł się wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, na piątym - poseł Ryszard Bartosik, a na szóstym - poseł Marcin Porzucek. Na kolejnych miejscach listy znaleźli się: poznańska radna Lidia Dudziak oraz radny sejmiku wojewódzkiego Robert Popkowski. Listę zamykają: Joanna Frankiewicz i poseł Jan Dziedziczak.

Okręg numer 8 - Lubelskie

Posłanka Elżbieta Kruk, wicemarszałek Sejmu oraz rzeczniczka PiS Beata Mazurek oraz radny sejmiku wojewódzkiego Tomasz Solis otwierają listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu lubelskim.

Na czwartym miejscu listy znalazła się radna Barbara Barszczewska, na piątym - poseł Krzysztof Szulowski, a na szóstym - poseł Sławomir Zawiślak. Kolejne miejsca na liście otrzymali: senator Andrzej Stanisławek z Porozumienia oraz członek zarządu województwa Sebastian Trojak z Solidarnej Polski. Listę zamykają: Ewa Szałachwiej oraz poseł Marcin Duszek.

Okręg numer 9 - Podkarpackie

Obecny europoseł, szef sztabu PiS Tomasz Poręba, poseł Bogdan Rzońca oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart otwierają listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego na Podkarpaciu - wynika z informacji uzyskanych przez PAP.

Kolejne, czwarte miejsce na liście PiS przypadło wicemarszałkowi województwa podkarpackiego Piotrowi Pilchowi. Wśród kandydatów do europarlamentu z Podkarpacia znaleźli się też posłowie z tego regionu: Krystyna Wróblewska i Kazimierz Gołojuch.

Okręg numer 10 - Małopolska - Świętokrzyskie

Wicepremier Beata Szydło, eurodeputowany Ryszard Legutko i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki otwierają listę kandydatów PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

Na czwartym miejscu listy znalazł się poseł PiS Dominik Tarczyński. Piąte miejsce zajmuje poseł Włodzimierz Bernacki, a szóste - posłanka Barbara Bartuś.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Elżbieta Duda, Michał Cieślak z Porozumienia, poseł PiS Arkadiusz Mularczyk oraz Anna Krupka.

Okręg nr 11 - Śląsk

Europosłanka Jadwiga Wiśniewska, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski oraz posłanka Izabela Kloc otwierają listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Śląsku.

Na czwartym miejscu listy znalazł się obecny europoseł PiS Bolesław Piecha. Piąte miejsce zajmuje poseł Waldemar Andzel, a szóste - poseł Andrzej Sośnierz.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Józef Kubica, Wioletta Koper-Staszowska oraz Bożena Szydlik. Ostatnie miejsce na liście zajął wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed.

Okręg numer 12 - Dolnośląskie - Opolskie

Minister edukacji Anna Zalewska, minister w kancelarii premiera Beata Kempa oraz europoseł Sławomir Kłosowski otwierają listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu dolnośląsko-opolskim. Na czwartym miejscu listy znalazł się Andrzej Kisielewicz, na piątym - senator Aleksander Szwed, szóste miejsce otrzymał senator Rafał Ślusarz, a "siódemką" została posłanka Katarzyna Czochara. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Jacek Baczyński, Beata Żołnieruk z Porozumienia oraz posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka.

Kandydatów do Parlamentu Europejskiego w tym okręgu zaprezentował wiceprezes PiS Adam Lipiński.

Okręg numer 13 - Zachodniopomorskie - Lubuskie

Szef MSWiA Joachim Brudziński, europoseł Czesław Hoc oraz minister pracy i rodziny Elżbieta Rafalska są liderami listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim.

Czwarte miejsce na liście przypadło byłemu wiceministrowi gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, posłowi Jerzemu Maternie. Kolejne miejsca zajmują: wiceminister środowiska Małgorzata Golińska oraz poseł Michał Jach. Na siódmym miejscu znalazł się radny sejmiku zachodniopomorskiego Michał Kamiński, a na ósmym - radna sejmiku lubuskiego Helena Hatka. Listę zamykają: zachodniopomorska radna Małgorzata Jacyna-Witt oraz wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Autor: ads,KB//rzw / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości