Sobecka pyta o Winnickiego i Godek. List do prezesa PiS

[object Object]
Kaja Godek zapowiedeziała swój start do europarlamentu (nagranie z 29 stycznia)tvn24
wideo 2/35

Posłanka Anna Sobecka zaapelowała do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego o poszerzenie list wyborczych do Parlamentu Europejskiego o przedstawicieli ugrupowań, "którym na sercu leży dobro Polski i Europy". W tym kontekście wymieniła między innymi prezesa Ruchu Narodowego Roberta Winnickiego i działaczkę pro-life Kaję Godek.

"W sytuacji, gdy opozycja tworzy wspólną listę do Parlamentu Europejskiego, również partie prawicowe powinny podjąć działania na rzecz jedności, a przez to zwycięstwa. Dlatego apeluję do władz PiS o poszerzenie list wyborczych o przedstawicieli kolejnych ugrupowań patriotycznych" - napisała posłanka na Twitterze. Opublikowała list otwarty skierowany do prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

Sobecka apeluje o poszerzenie list PiS

"Mając na względzie dobro Polski oraz sukces Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, apeluję do Pana Prezesa i kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości o poszerzenie list wyborczych o kolejne ugrupowania patriotyczne, którym na sercu leży dobro Polski i Europy. Oczekuję współpracy i podjęcia rozmów z takimi osobami jak: europosłowie prof. Mirosław Piotrowski i Marek Jurek, a także posłowie Marek Jakubiak, Robert Winnicki i działaczka Pro Life Kaja Godek" - napisała Sobecka w liście otwartym do Jarosława Kaczyńskiego.

Posłanka podkreśliła, że reprezentowany przez te osoby elektorat "to zdyscyplinowana i aktywna grupa wyborców, których działalność w kampanii wyborczej trudno przecenić".

"Przy specyfice eurowyborów, w których frekwencja jest niewielka, z przewagą osób głosujących w nieprzychylnych prawicy wielkich ośrodkach miejskich, kilka procent może zdecydować o sukcesie lub porażce" - zauważyła. "Panie Prezesie nie możemy zmarnować tej szansy i dlatego wnoszę o pilne podjęcie działań w opisanym zakresie" - zaapelowała do Jarosława Kaczyńskiego.

Godek zapowiedziała start do europarlamentu

Kaja Godek zapowiedziała pod koniec stycznia, że wystartuje w wyborach do europarlamentu z list koalicji narodowo-wolnościowej, w skład której wchodzą między innymi partia Wolność i Ruch Narodowy.

Godek poinformowała, że w europarlamencie będzie walczyć między innymi o "ratowanie dzieci poczętych".

Wyraziła także nadzieję na stworzenie w Parlamencie Europejskim silnej reprezentacji pro-life.

PiS ogłosił liderów list do eurowyborów

We wtorek Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące "jedynek" i "dwójek" na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród "jedynek" są między innymi: Joachim Brudziński, Beata Szydło, Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Anna Zalewska, Beata Mazurek i Joanna Kopcińska.

CZYTAJ WIĘCEJ O "JEDYNKACH" I "DWÓJKACH" PIS >

Autor: ads//plw / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości