Polska

Liroy-Marzec odchodzi ze stowarzyszenia Kukiz'15, ale w klubie zostaje

Polska

"Newsweek": Liroy-Marzec odchodzi ze stowarzyszenia Kukiz'15. Poseł pozostaje w klubie
tvn24Poseł Liroy-Marzec pozostaje w klubie Kukiz'15

Piotr Liroy-Marzec odchodzi ze stowarzyszenia Kukiz’15. W rozmowie z TVN24 poseł poinformował natomiast, że pozostaje w klubie poselskim Kukiz'15. - Jestem dalej w klubie i to się nie zmienia - wyjaśnił.

"Niniejszym składam rezygnację z członkostwa w stowarzyszeniu Kukiz’15 i rezygnuję z działalności w stowarzyszeniu. Jednocześnie dodaję, że pozostaję aktywnym członkiem klubu parlamentarnego Kukiz’15 (…)" - napisał Liroy-Marzec w oświadczeniu przesłanym do zarządu stowarzyszenia, które jako pierwszy opublikował "Newsweek".

- Nadal ma dobre relacje z (Pawłem - red.) Kukizem, w tej sprawie nic się nie zmieniło, ale ma dość otaczającego go dworu. Uważa, że doradcy mają na Pawła duży negatywny wpływ - mówi rozmówca, na którego powołuje się tygodnik. - Nikt znikąd nie odchodzi. Nie wiem skąd takie pomysły w ogóle. To na pewno jest kłamstwo. Jestem dalej w klubie Kukiz’15 i to się nie zmienia - mówił w krótkiej rozmowie z reporterem TVN24 poseł Liroy-Marzec.

"Skupić się na rozwoju projektów"

W oświadczeniu opublikowanym na swoim profilu na Facebooku poseł przekazał, że faktycznie "zrezygnował z członkostwa w stowarzyszeniu (...) Kukiz'15, aby skupić się na rozwoju projektów, którymi zajmuję się od dawna".

"Chodzi o lokalne problemy i rozwój regionu świętokrzyskiego oraz takie zagadnienia, jak cyfryzacja administracji, partycypacja obywatelska, e-voting czy medyczna marihuana" - dodał.

"Byłem i jestem w Ruchu Kukiza, który chce zmieniać Polskę. Jest wiele dróg realizacji przyjętej przez nas Strategii. Zamierzam skupić się na skutecznej realizacji naszych postulatów" - podkreślił.

Odejścia z klubu Kukiz'15

Z klubem Kukiz'15 pożegnało się ostatnio trzech posłów. Posłanka Zwiercan została wykluczona po głosowaniu nad wyborem sędziego TK. Chodzi o głosowanie "na cztery ręce". Kornel Morawiecki, za którego głos oddała posłanka, odszedł z klubu z własnej woli.

Robert Winnicki odszedł po tym, jak Rada Polityczna Ruchu Narodowego rekomendowała posłom partii Ruch Narodowy rozpoczęcie prac nad budową samodzielnego koła narodowego w Sejmie RP.

Autor: kło/kk / Źródło: Newsweek, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości