Polska

Lider SLD: Nie da się zmienić Polski bez nas

Polska


- Przypomnijcie sobie kampanię prezydencką. Pamiętam jak złożono mnie do politycznego grobu i postawiono krzyżyk. Później, przez dwa tygodnie, ci co nas atakowali, stali w kolejce do mnie prosząc o wasze głosy. 9 października znowu staną w kolejce, bo nie da się zmienić Polski bez Sojuszu Lewicy Demokratycznej - powiedział Grzegorz Napieralski podczas krajowej konwencji SLD. W warszawskiej hali Expo zebrało się ponad 800 działaczy SLD z całej Polski.

Grzegorz Napieralski podczas niedzielnej konwencji SLD powiedział, że Sojusz jest atakowany przez przeciwników politycznych, bo stanowi dla nich zagrożenie i ma bardzo dobry program; bo jest "w lidze mistrzów na scenie politycznej" - dodał.

Atakują nas wszyscy, którzy bronią dzisiaj leniwego rządu Tuska. Atakują dlatego, bo jesteśmy silni, atakują, bo stanowimy dla nich zagrożenie, bo jesteśmy konkurencją, bo staliśmy się ważni, bo jesteśmy w lidze mistrzów na scenie politycznej, polskiej scenie politycznej Grzegorz Napieralski

"Mamy dobry program, jesteśmy przygotowani"

- Przed nami bardzo trudna kampania wyborcza, przed nami ciężkie dni, przed nami ciężka praca, ale damy sobie radę, dlatego że mamy bardzo dobry program, dlatego że jesteśmy przygotowani, kompetentni, dlatego że mamy doświadczenie, dlatego, ze potrafimy rozmawiać z ludźmi" - dodał.

Podkreślił, że SLD "da sobie radę", ponieważ jest długo na scenie politycznej, nie zmienia nazwy partii i "z podniesioną głową" pracuje dla ludzi. - Mamy program, który jest dla Polski i dla Polaków gwarancją, że jutro będzie bez obaw - powiedział Napieralski.

"Jutro bez obaw"

W Warszawie na konwencji krajowej SLD zostanie zaprezentowany program Sojuszu na październikowe wybory parlamentarne. Koordynator prac programowych partii, wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich, otwierając niedzielną konwencję podkreślił, że nowy program SLD odnosi się do społecznych bolączek i rozterek, jak żyć oraz "oddycha tym, co czują Polacy".

Program wyborczy Sojuszu, do którego dotarła Polska Agencja Prasowa, zatytułowany jest "Jutro bez obaw" i składa się z trzech części: "Państwo", "Społeczeństwo" i "Gospodarka".

W programie znalazło się większość dobrze już znanych postulatów SLD: podniesienia płac i emerytur minimalnych, wycofania wojsk polskich z Afganistanu, liberalizacji prawa aborcyjnego, refundacji zapłodnienia in vitro.

Są też jednak nowe elementy dotyczące choćby polityki zagranicznej. Sojusz chce na przykład, by na wzór Trójkąta Weimarskiego, obejmującego współpracę polsko-niemiecko-francuską, powstało forum współpracy między naszym krajem, Niemcami a Rosją.

WSZYSTKO O WYBORACH - tvn24.pl/czasdecyzji

Źródło: TVN24, PAP

Pozostałe wiadomości