Polska

Lider LPR pełnomocnikiem TVP ds. Euro 2012

Polska

Aktualizacja:
TVN24Radosław Parda został pełnomocnikiem TVP ds. Euro 2012

Zarząd TVP powołał Radosława Pardę na swego pełnomocnika ds. Euro 2012. Będzie odpowiedzialny za sprawy promocyjne i medialne. Parda jest sekretarzem generalnym Ligi Polskich Rodzin. To kolejny polityk zatrudniony w ostatnim czasie przez Telewizję Polską.

Jak informuje Telewizja Polska Parda ma "w szczególności współpracować ze wszystkimi podmiotami krajowymi i zagranicznymi, zaangażowanymi w organizację i promocję EURO 2012". Dlaczego wybrano jego, TVP nie poinformowała. Telewizja publiczna przypomniała jedynie, że był on współautorem nowelizacji ustawy o sporcie kwalifikowanym oraz inicjatorem powołania sejmowej podkomisjii ds. wspierania kandydatury Polski do organizacji EURO 2012.

28-letni Radosław Parda jest prawnikiem. W poprzedniej kadencji Sejmu był posłem LPR i - w ramach koalicyjnego podziału stanowisk - sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu.

Według nieoficjalnych informacji Pardę do TVP polecił Piotr Farfał, członek zarządu Telewizji Polskiej z rekomendacji LPR..

Bolesław Borysiuk, były poseł Samoobrony TVN24

Były poseł Samoobrony specjalistą w TVP To kolejny polityk zatrudniony na menedżerskim stanowisku w TVP. Przed świętami były poseł Samoobrony Bolesław Borysiuk został zatrudniony na stanowisku specjalisty w biurze kadr, szkoleń i spraw socjalnych. Jego syn - z rekomendacji partii Andrzeja Leppera - zasiada w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

Borysiuk senior nie ma doświadczenia medialnego. W latach 80. pracował w medialnym organie „twardogłowych” PZPR tygodniku „Rzeczywistość”. Był tam wicenaczelnym. TVP nie podała powodów zatrudnienia Borysiuka.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24