Lex TVN przyjęte. 2,5 miliona podpisów pod apelem w obronie TVN

Aktualizacja:
Autor:
red.
Źródło:
TVN24
Prezydent: Odmawiam podpisania nowelizacji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Wetuję ją (wideo z 27.12.2021)
Prezydent: Odmawiam podpisania nowelizacji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Wetuję ją (wideo z 27.12.2021)
wideo 2/20
Sejm przyjął lex TVN

2,5 miliona podpisów znalazło się do wtorkowego wieczora pod apelem w obronie TVN po tym, jak sejmowa większość przyjęła ustawę, która wymierzona jest w niezależność stacji. Za wszystkie podpisy serdecznie dziękujemy.

APEL W OBRONIE TVN

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Apel w obronie TVN to odpowiedź na to, że Sejm w piątek przyjął lex TVN, czyli nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, odrzucając weto Senatu. Decyzja należy teraz do prezydenta. Przepisy te, autorstwa posłów PiS, w opinii większości komentatorów wymierzone są w niezależność stacji TVN.

Apel skierowany jest do prezydenta Andrzeja Dudy, "aby niezwłocznie zawetował LEX TVN".

Czytaj więcej: Lex TVN przyjęte. Spontaniczne manifestacje w kilku miastach

Niedzielne manifestacje w obronie TVN

W niedzielę w wielu polskich miastach odbywały się manifestacje w obronie TVN i wolnych mediów.

Główny protest w Warszawie pod hasłem "Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska" rozpoczął się o godzinie 19 na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim.

Komitet Obrony Demokracji, który jest organizatorem manifestacji w kilkudziesięciu miastach, przygotował ich listę. Oprócz tego dostajemy, głównie na Kontakt 24, informacje o innych miejscach, w których planowane są manifestacje.

Autor:red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości