Polska

Lewandowski wystawił... siebie

Polska

[object Object]
Figura w skali 1:1 zbudowana z klocków LEGO trafiła na licytacjęTVN 24
wideo 2/22

Chcesz mieć własnego Roberta Lewandowskiego? Teraz to możliwe. Piłkarz Bayernu Monachium i kapitan reprezentacji Polski przekazał na licytację swoją figurę zbudowaną z klocków LEGO. Cały dochód trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Lewego" zresztą pełno na charytatywnych aukcjach.

Figura w skali 1:1 powstała z 70 000 klocków w 2016 roku. Swoją premierę miała na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Ze stolicy Polski ruszyła w drogę. Była prezentowana na wystawach w kilkunastu miastach w Polsce i zagranicą. Potem została przekazana Robertowi Lewandowskiemu.

Ten postanowił przekazać ją na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Figura znajduje się obecnie na wystawie na wrocławskim stadionie. I będzie tam do 18 lutego. Tutaj można ją licytować.

Takiego Roberta Lewandowskiego można wylicytowaćaukcje.wosp.org.pl

Spokojnie, będzie nowy "Lewy"

Lewandowski z wystawy klocków LEGO jednak nie zniknie. Jak tłumaczą organizatorzy, w ciągu ostatnich dwóch lat Robert Lewandowski zmienił nieco swój wizerunek poprzez fryzurę. Zmienił się też oficjalny strój polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Dlatego twórcy Wystawy Klocków postanowili zbudować figurę Roberta w nowej odsłonie.

Jego sylwetka zostanie uchwycona w trakcie wykonywania nowej cieszynki - po zdobyciu gola.

Koszulki, piłki, treningi

Figura z klocków LEGO to nie jedyny przedmiot wystawiony na licytację przez Roberta Lewandowskiego. Piłkarz wystawił także dwa bilety na mecz Bayernu w Bundeslidze. Na innych licytacjach znajdziemy też dwie koszulki z jego autografem wystawione przez ambasadę Niemiec w Polsce a także wiele innych koszulek czy piłek z jego podpisem.

Żona piłkarza, Anna Lewandowska na aukcji WOŚP oferuje z kolei miejsce na swoim obozie sportowym.

W WOŚP przyłączają się też inni piłkarze. Były reprezentant Polski Piotr Świerczewski oferuje udział w treningu Reprezentacji Artystów Polskich, zaś Radosław Majdan - piłkę z podpisami zawodników reprezentacji po wygranym meczu 4:2 z Czarnogórą podczas eliminacji do Mistrzostw Świata.

Coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Powstała w 1993 roku - od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. W ciągu 25 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 830 mln złotych. 2 stycznia 2018 roku fundacja podała, że na dwa tygodnie przed 26. Finałem WOŚP w różnego rodzaju aukcjach i zbiórkach przekroczono próg miliona złotych. Celem 26. Finału WOŚP jest pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

Autor: Filip Czekała/i / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: aukcje.wosp.org.pl

Pozostałe wiadomości