TVN24 | Polska

Leszno montuje sekundniki przy sygnalizacjach

TVN24 | Polska

Autor:
FC/
tam
Źródło:
TVN 24 Poznań
Sekundniki. Odmierzą czas czy rozproszą kierowców (wideo z kwietnia 2017 roku)
Sekundniki. Odmierzą czas czy rozproszą kierowców (wideo z kwietnia 2017 roku)"Raport" TVN Turbo
wideo 2/5
Sekundniki. Odmierzą czas czy rozprosza kierowców

Chcieli ich mieszkańcy, którzy wybrali ten projekt w budżecie obywatelskim. W Lesznie (Wielkopolska) rozpoczął się montaż sekundników na najważniejszych skrzyżowaniach. Będą one odliczać czas do zapalenia się zielonego światła.

Na pierwszy ogień idzie droga krajowa nr 12. Tu jeden sekundnik już działa na skrzyżowaniu z ulicami Norwida i Krasińskiego. Teraz przybędą one na kolejnych skrzyżowaniach na al. Jana Pawła II z al. Konstytucji 3 Maja i ulicami Grunwaldzką, Dąbrowskiego, Leszczyńskich i Marcinkowskiego. - Pierwsze prace wykonywane będą na skrzyżowaniu tej drogi z ulicą Grunwaldzką, a potem przesuwać się będą w kierunku Wiaduktu imienia Stefana "Grota" Roweckiego - informuje Lucyna Gbiorczyk z Urzędu Miasta Leszna.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Jak podaje magistrat, jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, to montaż sekundników na drodze krajowej nr 12 powinien zakończyć się do 24 października. - Prace prowadzone będą z wysięgnika i wiązać się będą z miejscowymi utrudnieniami w ruchu. Wykonawca zadba o odpowiednie oznakowanie, a także koordynację ruchu podczas wykonywania robót. Apelujemy do kierowców o ostrożność i stosowanie się do oznakowania - podkreśla Gbiorczyk.

Najpierw DK12, potem DW309

Pod koniec października drogowcy przeniosą się na drogę wojewódzką nr 309 (dawna droga krajowa nr 5). Tam, po zakończeniu prac, sekundniki funkcjonować będą na ośmiu skrzyżowaniach: na zbiegu al. Marszałka Józefa Piłsudskiego i ul. Mickiewicza oraz na skrzyżowaniach na al. Konstytucji 3 Maja z ulicami Geodetów, Rejtana, Okrężną, Kiepury, 55 Pułku Piechoty, al. Jana Pawła II i ul. Kąkolewską.

Prace na drodze wojewódzkiej nr 309 powinny zakończyć się w połowie listopada.

Dodatkowo sekundniki pojawią się także na skrzyżowaniu al. Zygmunta Krasińskiego z ul. Karola Marcinkowskiego.

Sekundniki w LesznieUM Leszno

Wybrane w głosowaniu

O montaż sekundników na drodze krajowej nr 12 oraz drodze wojewódzkiej nr 309 zabiegali sami mieszkańcy. Dwa projekty pojawiły się w budżecie obywatelskim i zajęły trzecie i piąte miejsce w tzw. małym budżecie.

Autor:FC/ tam

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: UM Leszno

Pozostałe wiadomości