Polska

"Publiczne kłamstwo staje się normalnością"

Polska

[object Object]
Leszek Balcerowicz o sprawie lotów marszałka Marka Kuchcińskiegotvn24
wideo 2/22

- Doszła do władzy partia, która traktuje Polskę jak własny folwark - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 były wicepremier, profesor Leszek Balcerowicz, odnosząc się do sprawy lotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Stwierdził, że "byłoby błędem traktować ten przypadek jako odosobniony". - Żadnych takich rządów w Polsce po 1989 roku nie było i żadnych takich rządów, wedle mojej wiedzy, nie było w ustabilizowanej demokracji po 1945 roku - dodał.

ZOBACZ CAŁY PROGRAM W TVN24GO

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wydał w poniedziałek oświadczenie w sprawie swoich lotów rządowymi samolotami, w tym również z członkami rodziny na pokładzie. Przeprosił "wszystkich, którzy poczuli się urażeni" jego postępowaniem w związku z przelotami rządowymi samolotami wraz z rodziną.

OŚWIADCZENIE MARSZAŁKA SEJMU MARKA KUCHCIŃSKIEGO >

Poinformował także, że bezpośrednio po jego jednym locie z Warszawy do Rzeszowa, w drodze powrotnej do Warszawy podróżowała jego żona. Marszałek Sejmu podkreślił, że "nie był to lot zamawiany specjalnie w tym celu". - Gdyż po tym, jak opuściłem pokład samolotu w Rzeszowie, samolot zgodnie z planem musiał wrócić do Warszawy - tłumaczył.

CZYTAJ WIĘCEJ O LOCIE ŻONY MARSZAŁKA KUCHCIŃSKIEGO

"Byłoby błędem traktować ten przypadek jako odosobniony"

Sprawę lotów marszałka komentował w "Faktach po Faktach" w TVN24 były wicepremier, prof. Leszek Balcerowicz. Stwierdził, że "byłoby błędem traktować ten przypadek jako odosobniony". - PiS jest patologią. Doszła do władzy partia, która traktuje Polskę jak własny folwark, która okłamuje ludzi poprzez przechwycone media i na dodatek tak rządzi, że Polska płaci i będzie płacić coraz większą cenę w przypadku kontynuacji tych rządów - dodał.

Odnosząc się do działań obecnie rządzących, ocenił, że mamy do czynienia z "degradacją moralności", a "publiczne kłamstwo staje się normalnością". W jego ocenie, "to, co najbardziej odchyla ustrój Polski od standardów Unii Europejskiej i Zachodu (to są - red.) ciosy wymierzane przez PiS w wymiar sprawiedliwości". Wyliczał tutaj "przechwyconą prokuraturę, przechwycony Trybunał Konstytucyjny i ataki na sądy".

- Żadnych takich rządów w Polsce po 1989 roku nie było i żadnych takich rządów, wedle mojej wiedzy, nie było w ustabilizowanej demokracji po 1945 roku - stwierdził.

Balcerowicz: mamy do czynienia z grupą, która jest skrajnie niemoralna

Jak stwierdził, "obraz całości jest taki, że mamy do czynienia z grupą, która przechwyca władzę w Polsce i która jest skrajnie niemoralna".

- Mam wrażenie, że zdecydowana większość ludzi to czuje. Chodzi tylko o to, żeby to nie ograniczało się do oburzenia, narzekania i bezradności - stwierdził.

Autor: mjz//kg / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości