Polska

Lepper walczy o "prawdę i godność"

Polska

 
TVN24Samoobrona rozpoczyna kampanię wyborczą

"O prawdę i godność" - będzie walczyć Samoobrona. Z takim hasłem chce wejść do parlamentu. A dziś oficjalnie rozpoczęła walkę o głosy wyborców. - Prawda nas wyzwoli - powiedział w przemówieniu inaugurującym kampanię wyborczą Andrzej Lepper.

- Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu chodzi tylko i wyłącznie o absolutną władzę i przykrycie prawdy na temat 17 lat przemian - ocenił Andrzej Lepper podczas konwencji wyborczej partii w podlubelskiej Elizówce. Zarzucił premierowi, że nie realizuje ani ideałów Solidarności ani programu "Solidarne państwo". - Dlaczego nie mamy prawdy na temat prywatyzacji, rozkradania majątku narodowego, złodziejskiej prywatyzacji, która doprowadziła do ruiny zakłady pracy? - pytał Lepper. Twierdzi, że Samoobrona weszła do koalicji m.in. po to, aby rozliczyć prywatyzację.

"Nie" dla misji w Afganistanie

- Polska wieś zdecyduje, kto wygra wybory. Jeśli da się znów oszukać PiS, to przegramy wszyscy - podkreślił szef Samoobrony. Zdaniem Leppera, w Polsce potrzebna jest cała prawda na temat działania służb specjalnych. - Wszystkie służby muszą być pod kontrolą państwa - zaznaczył. Po raz kolejny zauważył, że akcja CBA w ministerstwie rolnictwa była "od początku do końca intrygą".

Szef Samoobrony skrytykował także politykę zagraniczną prowadzoną przez rząd PiS.

Zdaniem, Leppera, Polska usłużnie na kolanach wysyła swoich żołnierzy do Iraku i Afganistanu. - Tłumaczy się to zobowiązaniami sojuszniczymi, ale to kłamstwo. Niemcy i Francuzi są w sojuszu, ale tam swoich żołnierzy nie wysyłają. To nie nasza wojna. W imię czego nasi niewinni chłopcy tam mają ginąć? - pytał.

Kierunek: wschód

Lepper uważa, że Polska jest usłużna wobec polityki George'a Busha. - Samoobrona jest proamerykańska, ale anty-bushowska, bo on prowadzi politykę, która nie zgadza się z polityką pokoju, szacunku dla ludzi - podkreślił. Ocenił też, że amerykańska tarcza antyrakietowa konfliktuje nas ze Wschodem. Jego zdaniem, sprawiło to, że odwróciliśmy się od polityki wschodniej na rzecz polityki Zachodu.

Szef Samoobrony zaapelował do premiera, aby jak najszybciej podał go - w trybie wyborczym - do sądu za wypowiedzi o nielegalnym finansowaniu Porozumienia Centrum. - Chcemy prawdy - oświadczył szef Samoobrony.

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości