Polska

Lekcja z Pierwszą Damą, życzenia od prezydenta. Witaj szkoło!

Polska

Udanego roku szkolnego życzy prezydent
prezydent.plW ubiegłym roku Para Prezydencka towarzyszyła uczniom w szkole podstawowej w Słotwinie

Blisko 5 milionów uczniów zaczyna dzisiaj naukę. - Niech nowy rok szkolny stanie się przepustką ku lepszej przyszłości dla wszystkich polskich uczniów i wszystkich ich rodzin - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, składając życzenia dzieciom i nauczycielom.

Nowy rok szkolny potrwa do 28 czerwca 2013 r. Największe zmiany w nim czekają uczniów I klasach szkół ponadgimnazjalnych; wkracza tam reforma edukacji wraz z nową podstawą programową nauczania.

W poniedziałek uczniów odwiedzi minister edukacji Krystyna Szumilas, która zainauguruje rok szkolny w w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie (woj. wielkopolskie). Inauguracja odbywać się będzie pod znakiem wykorzystywania nowych technologii w edukacji. W ramach uroczystości zaplanowane zostały m.in. krótkie pokazy kilku lekcji prowadzonych z wykorzystaniem najnowszych technologii, np. uczniowie będą dzięki internetowi rozmawiać po angielsku z nauczycielem native speakerem, będą też przy użyciu komputerów komponować muzykę.

Lekcja z Pierwszą Damą

W programie uroczystości jest lekcja wychowania obywatelskiego, którą online poprowadzi pierwsza dama Anna Komorowska, zaprosi też ona młodzież na wirtualną wycieczkę po Belwederze oraz przekaże przesłanie do uczestników inauguracji. Przewidziano także dyskusję z udziałem minister edukacji, ekspertów, nauczycieli i rodziców o nowych technologiach we współczesnej edukacji. Prezes Rady Ministrów Donald Tusk weźmie udział w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2012/2013 w Sulęczynie (woj. pomorskie). Inauguracja połączona będzie z oddaniem do użytku nowej Szkoły Podstawowej oraz gimnazjum im. Antoniego Abrahama.

Z okazji powrotu do szkoły, najlepsze życzenia uczniom, nauczycielom i rodzicom złożył prezydent Bronisław Komorowski.

Autor: jk\mtom / Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPRP | Piotr Molęcki

Pozostałe wiadomości