Polska

Lekarz zaszył chustę w ciele pacjentki. Najważniejszy dowód zniszczono

Polska

Blisko Ludzi TTVPo operacji najważniejszy dowód w sprawie zniknął

Cztery lata temu naraził życie i zdrowie pacjentki, teraz usłyszał zarzut. Mowa o chirurgu Rafale S., który podczas operacji pozostawił i zaszył w ciele chustę chirurgiczną. Kobieta miesiącami zmagała się z bólem i złym samopoczuciem, zanim wykryto błąd lekarza. Więcej w magazynie "Blisko Ludzi" dziś po 17:10 w TTV.

W styczniu 2011 r. Dorota Maniak zgłosiła się na oddział ginekologiczno-położniczy w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Katowicach na prosty zabieg wycięcia torbieli w prawym jajniku. Krótko po wypisie ze szpitala źle się poczuła. - Ból był taki, że nie mogłam samodzielnie z łóżka wstać - opowiada pani Dorota.

Po kilku miesiącach okazało się, że w ciele pacjentki powstał wielki ropień. Zdecydowano wówczas o drugiej operacji, podczas której lekarze znaleźli pozostawioną w jej ciele chustę operacyjną. Kobieta ledwo uszła z życiem.

- Ta chusta rozkładała się w moim ciele. Były naruszone jelita, które również zaczęły gnić i doszło do zapalenia otrzewnej - opowiada reporterce "Blisko Ludzi" TTV pani Dorota. Operację tę przeprowadzono w innym szpitalu, w Sosnowcu.

Zniknął najważniejszy dowód

Po wyciągnięciu chusta została zabezpieczona w słoiku. Dwa dni po operacji lekarze z Sosnowca zdecydowali, że chustę należy zniszczyć. Ten, który taką decyzję podjął wyjaśniał, że obawiał się, iż może dojść do zakażenia na terenie szpitala. W ten sposób zniknął najważniejszy dowód w sprawie.

W trwającym od ponad czterech lat postępowaniu prokuratorskim niedawno nastąpił przełom. Rafałowi S., jednemu z lekarzy katowickiego Szpitala Zakonu Bonifratrów, został postawiony zarzut związany z pozostawieniem chusty w ciele pacjentki. Problem w tym, że materialnego dowodu - czyli wyciągniętej chusty - już nie ma.

Reportaż Anety Regulskiej w magazynie "Blisko Ludzi" dziś po 17:10 w TTV.

Więcej materiałów na stronie magazynu "Blisko Ludzi" TTV.

Autor: ts//rzw / Źródło: Blisko Ludzi TTV

Źródło zdjęcia głównego: TTV