TVN24 | Polska

Próbował uniknąć czołowego zderzenia z ciężarówką, zderzył się z busem. Zginęły cztery osoby, policja szuka świadków

TVN24 | Polska

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Lechówka. Auto zderzyło się z busem. Kierowca ciężarówki, która miała wyprzedzać "na trzeciego" trafił do aresztu
Lechówka. Auto zderzyło się z busem. Kierowca ciężarówki, która miała wyprzedzać "na trzeciego" trafił do aresztuLubelska policja
wideo 2/5
Lubelska policjaLechówka. Auto zderzyło się z busem. Kierowca ciężarówki, która miała wyprzedzać "na trzeciego" trafił do aresztu

Do tragedii doszło w sierpniu w miejscowości Lechówka (województwo lubelskie). Kierowca samochodu osobowego - chcąc uniknąć czołowego zderzenia z ciężarówką, która wyprzedzała na "trzeciego" - stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w pasażerskiego busa. Dwie osoby zginęły na miejscu, kolejne dwie zmarły w szpitalu. Kierowca ciężarówki przebywa w areszcie, a policja szuka świadków zdarzenia i kierowcy samochodu iveco w jasnym kolorze, który miał być wcześniej wyprzedzany przez 62-latka. 

Policjanci z Chełma prowadzą, pod nadzorem prokuratury, postępowanie w sprawie katastrofy w ruchu drogowym. Chodzi o tragedię, do której doszło w poniedziałek, 2 sierpnia, około godziny 7.30 w miejscowości Lechówka w gminie Siedliszcze.

- Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym scania, wyprzedzając na "trzeciego", zmusił kierowcę renault do ucieczki. Ten stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zderzył się z busem pasażerskim - mówi komisarz Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Dwie osoby zginęły na miejscu

Kierowca auta chciał uniknąć zderzenia się z ciężarówką. Stracił panowanie nad kierownicąLubelska Policja

Na miejscu zginęły dwie osoby - kierujący samochodem osobowym oraz pasażerka busa. Dziewięć osób, które podróżowały busem, zostało przetransportowanych do szpitali. Dwie z nich zmarły.

Jeszcze tego samego dnia chełmscy kryminalni ustalili personalia i zatrzymali kierowcę ciężarówki. Okazało się, że to 62-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego. Mężczyzna przebywa w areszcie.

Ciężarówka wyprzedzała też inne pojazdy

Policja szuka świadków zdarzenia. Ustalono bowiem, że 62-latek wyprzedzał też inne pojazdy. - Między innymi samochód iveco koloru jasnego, którego danych personalnych kierowcy dotychczas nie ustalono - podkreśla Czyż.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia, bądź też posiadają informacje w sprawie, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Chełmie pod numerem telefonu 47 813 1210 lub alarmowym 112.

Jeszcze tego samego dnia chełmscy kryminalni ustalili personalia i zatrzymali kierowcę ciężarówkiLubelska Policja
Do tragedii doszło w miejscowości Lechówka w w gminie Siedliszcze

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska Policja

Pozostałe wiadomości