"Światełko w tunelu" i niespodziewane odwiedziny. Lech Wałęsa pokazał kolejne zdjęcia ze szpitala

Autor:
akw/kab
Źródło:
tvn24.pl
Wałęsa: Demokracja to piękna sprawa. Tylko musi być prawo, musi być czytelne
Wałęsa: Demokracja to piękna sprawa. Tylko musi być prawo, musi być czytelneTVN24
wideo 2/5
TVN24Wałęsa: Demokracja to piękna sprawa. Tylko musi być prawo, musi być czytelne (wypowiedź z grudnia 2021 roku)

Lech Wałęsa pokazał kolejne zdjęcia ze szpitala. Na jednym widać go razem ze szpitalnym personelem i prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz. Jej rzecznik przekazał, że spotkanie było dla Wałęsy niespodzianką, a były prezydent ma dobry humor.

Były prezydent Lech Wałęsa, zwykle aktywny w mediach społecznościowych, pokazał w niedzielę zdjęcie ze szpitalnego łóżka. "Bywa i tak" - napisał krótko w poście. Jak udało nam się dowiedzieć, prezydent prawdopodobnie ma infekcję.

W sierpniu 2021 roku Wałęsa trafił do szpitala w związku z tak zwaną stopą cukrzycową. Były prezydent od lat choruje na cukrzycę. W marcu zeszłego roku przeszedł zabieg kardiochirurgiczny, związany z funkcjonowaniem rozrusznika serca. Badania, które miał przejść w zeszłym tygodniu w szpitalu, związane są właśnie z tą operacją.

Niespodziewane odwiedziny

W piątek były prezydent opublikował kolejne zdjęcie ze szpitala, tym razem w otoczeniu personelu i między innymi prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. "Odwiedziny" - napisał w charakterystyczny dla siebie, minimalistyczny sposób.

Wcześniej w czwartek Wałęsa opublikował zdjęcie, na którym widać jego transport na wózku. "Kolejny dzień... światło w tunelu" - napisał.

We wczorajszym wpisie Wałęsa również pokazał się na szpitalnym wózku. "I jeszcze trochę..." - napisał, dziękując za "dobre słowa, myśli i modlitwę".

Daniel Stenzel, rzecznik Aleksandry Dulkiewicz, przekazał nam, że wizyta prezydent Gdańska była ustalana z personelem medycznym, ale była "niespodzianką" dla byłego prezydenta. Dodał, że Wałęsa jest w dobrym humorze i może wyjść ze szpitala w ciągu najbliższych dni.

Jak przekazał Stenzel, Dulkiewicz w trakcie krótkiej rozmowy przekazała Wałęsie, że jest oczekiwany na uroczystościach w ramach rocznicy Porozumień Sierpniowych, która jest obchodzona corocznie w Gdańsku 31 sierpnia. Tego dnia 1980 roku, przed Bramą numer 2 Stoczni Gdańskiej, Wałęsa ogłosił zakończenie protestu i powstanie pierwszego w bloku komunistycznym niezależnego związku zawodowego.

Autor:akw/kab

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/lechwalesa

Pozostałe wiadomości