Polska

Lech Kaczyński wykłada "kawę na ławę"

Polska

Aktualizacja:
"Kawa na ławę" w TVN i TVN24
TVN24"Kawa na ławę" w TVN i TVN24

Pytań jest wiele: kto pojedzie na szczyt w Brukseli? Czy dojdzie do zwołania Rady Gabinetowej? Co z referendum w sprawie reformy zdrowia? Dziś o godz. 11:00 Lech Kaczyński będzie musiał stawić im czoła. W specjalnym wydaniu "Kawy na ławę" prezydent porozmawia o problemach kraju z Bogandem Rymanowskim - transmisja w TVN, TVN24 i na portalu tvn24.pl

Pierwszym tematem rozmowy będzie z pewnością ostatni gwałtowny kryzys w relacjach między dwoma najważniejszymi postaciami w państwie, którego powodem stał się środowy szczyt UE w Brukseli. Czy prezydent weźmie do swojego samolotu premiera? Czy może Polska będzie miała dwie oddzielne delegacje?

Kolejna kwestia to prezydencki pomysł na zwołanie Rady Gabinetowej, do którego kancelaria premiera odnosi się bez entuzjazmu. Kolejne terminy jej zebrania okazują się nieaktualne, a otoczenie prezydenta zaczyna mówić o końcu października jako realnej dacie. Czy rada, dotycząca kryzysu finansowego ma jeszcze szansę być zwołana?

W rozmowie pojawi się też z pewnością sprawa spornego referendum dotyczącego prywatyzacji służby zdrowia, którego chciał Lech Kaczyński, a któremu Platforma konsekwentnie jest przeciwna. Jak prezydent ocenia szanse na jego przeprowadzenie w sytuacji, gdy większość w Senacie (który musi wyrazić zgodę na referendum) ma PO?

Na deser wreszcie kwestia wielkiego balu z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Kto na pewno się na nim pojawi? Jak prezydent zamierza przywitać zagranicznych gości?

O tym wszystkim, i wielu innych sprawach z preyzdentem Lechem Kaczyńskim, w Cieszynie, rozmawiać będzie Bogdan Rymanowski.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości