TVN24 | Polska

Pożar składowiska opon, plastików i pianek w Lęborku

TVN24 | Polska

Autor:
mjz//now
Źródło:
PAP
Pożar składowiska opon, plastików i pianek w Lęborku
TVN24Pożar składowiska opon, plastików i pianek w Lęborku

W Lęborku (woj. pomorskie) strażacy zostali wezwani do płonącego składowiska opon, plastików i pianek. Jak ocenili, akcja gaśnicza będzie trwała do rana. Straż pożarna poinformowała, że na miejscu nie stwierdzono osób poszkodowanych.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Łukasz Płusa, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w Lęborku przy ulicy Słupskiej w czwartek o godz. 17.40.

- Na miejsce zdarzenia dyżurny w początkowej fazie wysłał jedenaście zastępów straży pożarnej. Po dojeździe okazało się, że palą się zgromadzone śmieci: opony, plastiki, pianki poliuretanowe - powiedział Płusa. Dodał, że kierujący akcją ratowniczą poprosił o dodatkowe zastępy straży pożarnej.

Pożar składowiska w LęborkuKontakt 24

Pożar objął obszar o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych. Do walki z ogniem wysłano 33 zastępy straży pożarnej, w tym specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Gdyni. Dodatkowo na miejsce skierowano też kontener środka pianotwórczego oraz kontener z aparatami oddechowymi.

Płusa dodał, że prognozowane działania strażaków będą trwały do wczesnych godzin porannych.

Nagranie z pożaru otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do pożaru doszło przy ulicy Słupskiej w LęborkuGoogle Maps

Autor:mjz//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości