Polska

Ładny mundurek poszukiwany!

Polska

Mundurki gimnazjalne
internauta septymusMundurki gimnazjalne

Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim do wszystkich podstawówek i gimnazjów placówek oświatowych całego kraju zawitały, czy może raczej, powinny zawitać mundurki. Uczniowie zgodnie z oczekiwaniami buntują się: mundurki są okropne!

Czekamy na zdjęcia pod adresem portal@tvn24.pl i filmy wideo - video@tvn24.pl

Tu można obejrzeć galerię przesłanych mundurków.

O wprowadzeniu mundurków zdecydował jeszcze Roman Giertych, kiedy był ministrem edukacji. Jego decyzja od razu wzbudziła nieufność nauczycieli i obawy rodziców. Na uczniów podstawówek i gimnazjów, których ten odzieżowy obowiązek obejmuje, padł blady strach. I tylko producenci ubrań zacierali ręce i oliwili nożyce - dla nich obowiązkowe umundurowanie oznacza znaczny przypływ gotówki. Cieszą się też oczywiście importerzy chińskich tekstyliów.

- Wolałabym mieć własny styl!
- Wolałabym mieć własny styl!TVN24

Na nic zdały się protesty Związku Nauczycielstwa Polskiego i nieśmiałe sprzeciwy dzieci i młodzieży. Nowy szef resortu edukacji, Ryszard Legutko, decyzję zdymisjonowanego Giertycha podtrzymał. Roma locuta, causa finita.

- Mundurki są "wsiórskie"!
- Mundurki są "wsiórskie"!TVN24

I teraz, kiedy nadszedł 1 września, należałoby się spodziewać, że ulice polskich miast zaroją się od jednolicie umundurowanych niepełnoletnich.

Tymczasem pluralizm ubioru jak panował, tak panuje. Powody są różne: a to mundurków nie dowieźli, a to zły rozmiar. Ale najważniejszy jest jeden: w większości mundurki są, zdaniem uczniów, po prostu koszmarne i nie chcą ich nosić.

Dyrekcja też ma trochę problemów z mundurkami
Dyrekcja też ma trochę problemów z mundurkami

Drodzy internauci! Przysyłajcie nam zdjęcia ładnych mundurków! Niewykluczone, że uda się udowodnić, że dzieci nie mają racji. A może mają? Na brzydkie mundurki też czekamy!


Mundurek ze Szczecinka, II klasa podstawówki, 92 zł (fot. pani Iwona) 
IV LO w Zielonej Górze, marynarka z logo szkoły - 95 zł. (fot. pani Elżbieta) 

Źródło: TVN24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: internauta septymus

Pozostałe wiadomości