Kutz: Ziobro ironizuje, bo się boi

Polska

Aktualizacja:
TVN24Kazimierz Kutz i Joachim Brudziński o sytuacji w prokuraturze (TVN24)

- Skończył się happening Ziobry. Pobiliście rekord świata w psuciu państwa i on już nigdy nie będzie pobity – mówi na antenie TVN24 poseł PO Kazimierz Kutz do Joachima Brudzińskiego z PiS. Brudziński odpowiada, że przez Kutza przemawia "polityczne chciejstwo".

Kazimierz Kutz stwierdził, że skończyły się huczne konferencje prasowe w wykonaniu byłego ministra sprawiedliwości, a obecnie prokuratura może wreszcie pracować normalnie. Krytycznie odniósł się do obecnych działań byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego krytyki wobec rządu PO-PSL.

- Ziobro ironizuje, bo w gruncie rzeczy się boi. Ta ekipa nie będzie mówiła tego, czego nie można powiedzieć w obecnym stanie rzeczy. Nie będzie mówiła niczego na wyrost – podkreślił poseł PO.

- Ziobro powinien poczekać ze swoimi krytycznymi ocenami tego rządu. To jest normalna władza, która robi swoje - dodał poseł Platformy Obywatelskiej.

- Przez pana przemawia polityczne chciejstwo - replikował sekretarz genralny Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński. Jego zdaniem ani on sam, ani Ziobro, ani szef CBA niczego nie muszą się obawiać - Ani pan Ziobro, ani Mariusz Kamiński nigdy nie łamali prawa - podkreślił poseł PiS.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24