Polska

Kurski pozwie LPR

Polska

Aktualizacja:

Poseł PiS Jacek Kurski zapowiedział skierowanie do sądu pozwu w trybie wyborczym przeciwko Romanowi Giertychowi i LPR. Jego zdaniem, spot wyborczy Ligi zawiera kłamstwa.

Kurski: Giertych ma na moim punkcie obsesję

- Z przykrością stwierdzam, że pan Roman Giertych oraz Liga Polskich Rodzin znaleźli się w tak rozpaczliwej sytuacji sondażowo-politycznej, że chwycili się brzytwy. Tonący chwyta się brzytwy, a tą brzytwą w przypadku LPR-u są kłamstwa polegające na zarzucaniu kłamstwa Prawu i Sprawiedliwości" - powiedział Kurski w piątek w Gdańsku. Wcześniej mówił: - Szef LPR ma na moim punkcie obsesję.

LPR wykorzystała w swoim spocie fragment debaty, która poprzedziła samorozwiązanie Sejmu. Doszło wtedy do ostrej wymiany zdań między Romanem Giertychem a Jackiem Kurskim. Lider LPR zarzucił posłowi PiS kłamstwo.

PiS nie posiadając swoich własnych sukcesów, chwali się sukcesami innych. A główny propagandzista PiS – Jacek Kurski - kłamie do potęgi entej przypisując sobie sprawy przeciwko którym głosował w Sejmie. Wojciech Wierzejski

– PiS nie posiadając swoich własnych sukcesów, chwali się sukcesami innych. A główny propagandzista PiS – Jacek Kurski - kłamie do potęgi entej przypisując sobie sprawy, przeciwko którym głosował w Sejmie – stwierdził Wierzejski. – Nie chcemy żyć w kłamstwie - dodał.

Zaprezentowano też hasło wyborcze startujących wspólnie w wyborach Ligi Polskich Rodzin, Unii Polityki Realnej i Prawicy Rzeczypospolitej: Silna rodzina, bezpieczna szkoła, niskie podatki.

mac

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP