Polska

Kurski o inicjatywie "lobbysty bankowego" Petru: bal maskowy sytych przebierańców

Polska


Paweł Kukiz jest autentyczny. Ryszard Petru jest śmieszny. To człowiek pochodzący z samego jądra zła systemu, który krzywdził miliony ludzi, czyli lobbysta bankowy - stwierdził w RMF FM Jacek Kurski, były europoseł PiS. Jego zdaniem, inicjatywa Petru NowoczesnaPL, to "bal maskowy sytych przebierańców".

W opinii Kurskiego, Kukiz "wprowadził ożywienie" w polityce. - On wprowadził pewien rodzaj takiego pozytywnego fermentu i skorzystało na tym również PiS w II turze (wyborów prezydenckich - red.) - ocenił w RMF FM, Kurski.

- W związku z czym każde autentyczne zjawisko jest przeze mnie mile widziane, w odróżnieniu np. do tego balu maskowego, jaki się kryje za panem Petru - zaznaczył.

W jego opinii, inicjatywa Petru NowoczesnaPL, to "bal maskowy sytych przebierańców".

- Petru, czyli prawa ręka Balcerowicza, człowiek pochodzący z samego jądra zła systemu, który krzywdził miliony ludzi, czyli lobbysta bankowy. Człowiek, któremu przez lata nie przeszkadzał taki relikt stalinizmu jak bankowy tytuł egzekucyjny, który czynił banki sędziami i doprowadzał do ruiny dziesiątki tysięcy, czy nawet setki tysięcy przedsiębiorców, czy uczciwych ludzi. Człowiek, któremu nie przeszkadzało kreowanie toksycznych kredytów, takich jak poliso-lokaty, czy kredyt we frankach, taki człowiek nagle wyskakuje jak kukułka z pudełka i mówi, że on teraz broni ludzi. Maskarada. Bal maskowy. Kukiz jest autentyczny. Petru jest śmieszny - stwierdził Kurski.

W opinii byłego europosła PiS, "system bankowy, którego Petru był prominentną postacią, zamienił banki w kasyna, kredyt hipoteczny w ruletkę rosyjską, a mieszkania w żetony, którymi bawili się bankierzy".

- Zarobili na tym miliardy, które dzięki zwycięstwu Prawa i Sprawiedliwości, mam nadzieję, wrócą do ludzi - powiedział Kurski.

Wolność gospodarcza

Ekonomista Ryszard Petru, były doradca Leszka Balcerowicza, otworzył w niedzielę w Warszawie kongres założycielski Stowarzyszenia NowoczesnaPL. Zgromadził wokół siebie działaczy społecznych, przedsiębiorców i samorządowców, nawołujących do uwolnienia gospodarki od obciążeń polityki. Szef nowego ugrupowania przedstawił główne założenia programowe: m.in. pozbawienie partii politycznych finansowania z budżetu, ograniczenie do dwóch kadencji obecności posłów w parlamencie, przywrócenie wolności gospodarczej, zmiany systemu pomocy społecznej oraz dostosowanie systemu edukacji do potrzeb rynku pracy.

6 tysięcy nowoczesnych
6 tysięcy nowoczesnychtvn24

Autor: MAC\mtom / Źródło: RMF FM, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości