Polska

Kukiz: żenujący spektakl, błazenada

Polska

Paweł Kukiz o zamieszaniu wokół głosowania nad sędziami TK
tvn24Paweł Kukiz skomentował sejmowe zamieszanie wokół wyboru sędziów TK

- Jestem przekonany, że jeżeli ten stan rzeczy będzie się utrzymywał, to w najbliższym czasie będziemy mieli do czynienia z bardzo poważnym kryzysem państwowości - powiedział Paweł Kukiz w czasie przerwy w obradach Sejmu, gdzie ma dojść do głosowania nad pięcioma nowymi sędziami TK.

Sejmową awanturę przed rozpoczęciem głosowania nad nowymi sędziami TK Kukiz nazwał "żenującym spektaklem" i "błazenadą".

- Mamy do czynienia z sytuacją, która jest dowodem na to, że powinniśmy w trybie natychmiastowym rozpocząć prace nad nową konstytucją - powiedział lider Kukiz'15.

- Sytuacja z Trybunałem Konstytucyjnym, który chroni haniebnego aktu, te wszystkie zawiłości legislacyjne są dowodem na to, że przedłużanie tego stanu rzeczy prowadzi Polskę w przepaść - ocenił Kukiz.

Zapewnił, że jeśli parlament uchwali nową konstytucję, to już dłużej "nie będziemy świadkami żenujących sporów pomiędzy klanami partyjnymi, które walczą o swoje interesy".

- Jestem przekonany, że jeżeli ten stan rzeczy będzie się utrzymywał, to w najbliższym czasie będziemy mieli do czynienia z bardzo poważnym kryzysem państwowości - podsumował wydarzenia wokół TK Kukiz.

Autor: PM/ja / Źródło: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości