"To ten, który jest złym pasterzem, chce, żeby owce milczały"

[object Object]
Ksiądz Grzegorz Kramer o filmie "Tylko nie mów nikomu"tvn24
wideo 2/35

Proszę was, jako odpowiedzialny za tę wspólnotę, nie zostawiajcie owczarni, widząc zło pasterzy, ale proszę zostańcie w niej, byśmy innym pomogli przyjść do Tego, który jest Dobrym Pasterzem - wzywał podczas kazania jezuita ksiądz Grzegorz Kramer, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu. Słowa są odpowiedzią na film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawiono przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

- Miałem na dziś przygotowane bardzo pobożne kazanie o Dobrym Pasterzu, nawet ładne było. Jednak, wczoraj po południu, jak ponad dwa miliony Polaków zobaczyłem film "Tylko nie mów nikomu". Dokument o bardzo konkretnym złu, którego dopuścili się pasterze Kościoła na najmniejszych - zaczął kazanie ksiądz Kramer.

CZYTAJ WIĘCEJ O FILMIE

12 maja przypada czwarta Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Dobrego Pasterza. - Dziś Kościół modli się o dobrych pasterzy, na wzór tego, który jest najlepszym pasterzem. I niestety rys tej niedzieli mocno kontrastuje z tym, co wielu z nas wczoraj widziało, z czym mierzymy się, jako Kościół, już od dłuższego czasu - mówił Kramer.

"To zły pasterz chce wszystko zasłonić okrągłymi zdaniami o pobożności i modlitwie"

- Wczoraj usłyszeliśmy w filmie Sekielskiego straszne zdanie, które usłyszało wiele osób skrzywdzonych: tylko nie mów nikomu. A dziś Jezus mówi: moje owce słuchają głosu mojego. Jezus nie milczy, ktoś, kto przychodzi od Ojca nie milczy, ale mówi o miłości, która daje życie - tłumaczył.

Jak wskazał, "to zły duch chce, żeby człowiek milczał'. - To ten, który jest złym pasterzem chce, żeby owce milczały; żeby zmuszone zostały do milczenia. Dobry pasterz mówi do owiec, dobry pasterz nie boi się głosu. To zły pasterz chce wszystko zasłonić pięknymi słówkami, okrągłymi zdaniami o pobożności i modlitwie - zaznaczył duchowny.

"Nie zostawiajcie owczarni, widząc zło pasterzy"

Ksiądz Kramer wskazał, że "jedni mówią, że Kościół jest dla słabych, dla nieprzystosowanych, inni szukają w Kościele, czegoś, co za nich poniesie ich życie".

- Jedni i drudzy się mylą. Kościół jest miejscem, rzeczywistością, w której możemy i musimy słuchać naszego Pasterza - stwierdził.

- Proszę was, jako odpowiedzialny za tę wspólnotę, nie zostawiajcie owczarni, widząc zło pasterzy, ale proszę zostańcie w niej, byśmy innym pomogli przyjść do Tego, który jest Dobrym Pasterzem, który jest Barankiem, w którego Krwi możemy obmyć nasze szaty, ale też szaty tych wszystkich, którzy w Owczarni zbrudzili je najgorszymi grzechami - podsumował ksiądz Kramer.

Autor: akw//kg / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości