Krzysztof Liedel nie żyje. Miał 51 lat

TVN24 | Polska

Autor:
ads/dap
Źródło:
PAP, tvn24.pl
TVN24Krzysztof Liedel nie żyje

Krzysztof Liedel, prawnik, ekspert do spraw zwalczania terroryzmu, zmarł w wieku 51 lat - poinformowało w niedzielę Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, którego Liedel był wieloletnim dyrektorem. "Stanowił dla nas inspirację, był wsparciem, przyjacielem i mentorem, i do końca świata będziemy mu za to wdzięczni" - czytamy na profilu kierowanego przez Liedela centrum.

O śmierci Krzysztofa Liedela poinformowało Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas w mediach społecznościowych.

"Odszedł Krzysztof Liedel, wieloletni Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Jego energia, chęć działania i charyzma sprawiały, że skupialiśmy się wokół niego szukając przywódcy i przewodnika" - czytamy we wpisie.

"Stanowił dla nas inspirację, był wsparciem, przyjacielem i mentorem, i do końca świata będziemy mu za to wdzięczni. Był większy niż życie - i życie go nie pomieściło. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało, Krzysztof. Na zawsze zostaniesz w naszej pamięci" - dodano.

Informację o śmierci eksperta do spraw terroryzmu przekazał też na Facebooku jego zięć Stanisław Puchniewicz. "Dziś z wielkim smutkiem przychodzi mi zawiadomić o śmierci niezwykłego Człowieka, Męża i Ojca, mojego Teścia - Krzysztofa Liedela. Odszedł dzisiaj wczesnym popołudniem, po ciężkiej walce z chorobą. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci wspomnienia wspólnych chwil. Spoczywaj w pokoju Tato. Do zobaczenia" - napisał Puchniewicz.

Krzysztof Liedel - kim był?

Krzysztof Liedel urodził się 25 czerwca 1969 w Warszawie. Był prawnikiem, specjalistą w zakresie zwalczania terroryzmu międzynarodowego, doktorem nauk wojskowych. Liedel był autorem książek, monografii i artykułów na temat terroryzmu i bezpieczeństwa informacyjnego.

Przez wiele lat był dyrektorem Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, w przeszłości był też dyrektorem Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Wykładał również na Akademii Obrony Narodowej, Uniwersytecie Warszawskim i Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Na antenie TVN24 często dzielił się swoją wiedzą w kontekście bieżących wydarzeń.

Liedel w 2015 roku decyzją prezydenta Bronisława Komorowskiego został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia w służbie państwu i społeczeństwu oraz w działalności publicznej i naukowej.

Autor:ads/dap

Źródło: PAP, tvn24.pl