Polska

Krzysztof Łapiński odchodzi z Kancelarii Prezydenta

Polska

[object Object]
Łapiński był w niedzielę gościem "Kawy na ławę"tvn24
wideo 2/5

Krzysztof Łapiński odchodzi z Kancelarii Prezydenta do biznesu. Były poseł, a od 2017 roku rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy i sekretarz stanu w kancelarii prezydenta, był trzecim rzecznikiem prezydenta Dudy. We wtorek o godzinie 19:25 Krzysztof Łapiński będzie gościem programu "Fakty po Faktach" w TVN24.

Jak twierdzi "Rzeczpospolita", która pierwsza podała informację o odejściu, Łapiński ma zamiar założyć firmę w branży PR.

Były poseł, a od 2017 roku rzecznik prasowy Andrzeja Dudy i sekretarz stanu w kancelarii prezydenta, w poniedziałek złożył rezygnację.

- Praca dla prezydenta była dla mnie ogromnym zaszczytem i wielkim wyzwaniem. To była wielka przygoda i świetny czas. Zawsze będę bardzo miło wspominał pracę dla Andrzeja Dudy - powiedział Łapiński "Rzeczpospolitej".

- Skończyłem 40 lat, to dobry czas na odważne decyzje. I jak to w życiu bywa, teraz jest czas na nowe wyzwania, nowe plany i projekty - zapowiada.

Jeszcze w niedzielę Łapiński wystąpił w programie "Kawa na ławę" w TVN24, gdzie komentował piątkowe wystąpienie prezydenta w gdańskiej bazylice.

Minister w kancelarii prezydenta

Krzysztof Łapiński funkcję ministra w kancelarii prezydenta pełnił od maja 2017 roku.

Wcześniej rzecznikiem prasowym prezydenta Andrzeja Dudy był Marek Magierowski (2015-2017), a w 2015 r. Katarzyna Adamiak-Sroczyńska.

Łapiński w 2004 ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim, a w 2009 studia podyplomowe z zakresu public relations na tej samej uczelni.

W 2002 zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości, posłem był w latach 2015–2017.

Autor: akw/tr / Źródło: Rzeczpospolita, TVN24

Pozostałe wiadomości