TVN24 | Polska

"Chciał być piosenkarzem. Chciał mieć pełne sale. Podróżować, zwiedzać świat. Pięknie żyć, garściami życie brać"

TVN24 | Polska

Autor:
mjz//now
Źródło:
PAP, Twitter
Hirek Wrona wspomina Krzysztofa KrawczykaTVN24
wideo 2/6
TVN24Hirek Wrona wspomina Krzysztofa Krawczyka

Polscy politycy w swoich wpisach w mediach społecznościowych żegnają i wspominają zmarłego w poniedziałek Krzysztofa Krawczyka. Premier Mateusz Morawiecki napisał, że "chyba nie ma osoby w Polsce, która nie zna Jego twórczości", wicepremier Piotr Gliński dodał, że "był bliski nam wszystkim", a przewodniczący PO Borys Budka określił go mianem "artysty kompletnego". "Chciał być piosenkarzem. Chciał mieć pełne sale. Podróżować, zwiedzać świat. Pięknie żyć, garściami życie brać. Chciał i był i miał. MISTRZ" - napisał szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

O śmierci piosenkarza poinformował w poniedziałek po południu przyjaciel i menedżer Krzysztofa Krawczyka, Andrzej Kosmala. Jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów zmarł w wieku 74 lat.

Autora wielu przebojów w swoich wpisach na Twitterze wspominają i żegnają liczni politycy.

"Odszedł Krzysztof Krawczyk. Młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają, ale nie ma wątpliwości, że jakiś rozdział w polskiej muzyce i rozrywce się zamknął. Z pewnością był Postacią. Tacy Artyści odchodzą, ale nie umierają. Żyją w swojej twórczości. RiP" - napisał prezydent Andrzej Duda.

"'Chciałem pięknie żyć, garściami życie brać' - tak też w naszych oczach żył wielki artysta Krzysztof Krawczyk. Jego śmierć wywołała smutek wielu z nas. Chyba nie ma osoby w Polsce, która nie zna Jego twórczości. Dziękujemy za nią. Spoczywaj w pokoju" - napisał premier Mateusz Morawiecki.

"Popłynął w swój ostatni rejs"

Wicepremier Jacek Sasin dodał, że odeszła legenda. Jak wskazał, piosenki Krawczyka śpiewała cała Polska.

"Jeden z najbardziej znanych artystów polskiej muzyki rozrywkowej, popłynął w swój ostatni rejs. Moje wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich Pana Krzysztofa Krawczyka" - zaznaczył minister aktywów państwowych.

"Bliski nam wszystkim"

"Odszedł Krzysztof Krawczyk, artysta wybitny i popularny, kochany przez publiczność, bo bliski nam wszystkim. Gwiazda i zwyczajny człowiek. R.I.P." - napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

"Był niewątpliwie muzyczną legendą"

Z kolei minister w KPRM Michał Wójcik podkreślił, że Krawczyk był wielką postacią polskiej piosenki. "Dziękuję za radość, którą dał Polakom. Był niewątpliwie muzyczną legendą" - napisał.

"Chciał być piosenkarzem. Chciał mieć pełne sale"

Krawczyka wspomniał też prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. "Chciał być piosenkarzem. Chciał mieć pełne sale. Podróżować, zwiedzać świat. Pięknie żyć, garściami życie brać. Chciał i był i miał. MISTRZ" - napisał w mediach społecznościowych.

"Artysta kompletny"

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka napisał o Krawczyku, że był "legendą polskiej estrady". "Artysta kompletny. Dwa dni temu wyszedł ze szpitala. Mówił, że czuje się dobrze. Trudno uwierzyć w Jego śmierć..." - dodał.

Autor:mjz//now

Źródło: PAP, Twitter

Źródło zdjęcia głównego: Twitter