TVN24 | Polska

Krzysztof Dobies odchodzi z WOŚP. "Miłość do idei i serduszka, którego nie da się wymazać, będzie zawsze"

TVN24 | Polska

Autor:
ft
Źródło:
TVN24
Krzysztof Dobies o przygotowaniach do 28. Finału WOŚPtvn24
wideo 2/7
tvn24Krzysztof Dobies o przygotowaniach do 28. Finału WOŚP

Z dniem dzisiejszym, z moich osobistych przyczyn, na mocy porozumienia stron i w nieustającym szacunku zakończyła się moja 19-letnia praca w WOŚP - poinformował w czwartek w mediach społecznościowych dotychczasowy rzecznik prasowy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Krzysztof Dobies. 

"To była cudowna, magiczna, pełna fantastycznych chwil i emocji, wieloletnia i niezapomniana przygoda. Wszystkie te lata ukształtowały mnie takim, jakim dziś jestem" - napisał Dobies. Ustępujący rzecznik podziękował prezesowi WOŚP Jerzemu Owsiakowi, Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, całemu zarządowi fundacji oraz wszystkim współpracownikom.

Jak tłumaczy, rezygnację po 19 latach pracy w fundacji złożył z "osobistych przyczyn, na mocy porozumienia stron i w nieustającym szacunku". "Idzie nowe! Najlepsze przed nami!" – napisał.

"Miłość do idei i serduszka, którego nie da się wymazać, będzie zawsze" – zapewnił Dobies

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Fundacja Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ciągu 28 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad miliard złotych.

Autor:ft

Źródło: TVN24