Wieczorne spotkanie władz PO. "Konieczne działania, jakie musi w tej sytuacji podjąć Platforma"

TVN24 | Polska

Autor:
ads//now
Źródło:
PAP
Kłótnie w rządzie szansą dla opozycjiTVN24
wideo 2/37
TVN24Kłótnie w rządzie szansą dla opozycji

W sobotę ma się zebrać Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej i podjąć decyzje dotyczące trwającego kryzysu w koalicji rządowej. Na poniedziałkowym posiedzeniu partii omówiono "konieczne działania, jakie musi w tej sytuacji podjąć Platforma" - przekazał Sławomir Neumann, poseł i lider pomorskich struktur PO.

Podczas poniedziałkowego, wieczornego posiedzenia zarządu PO zaplanowano, że posiedzenie Rady Krajowej odbędzie się w sobotę. Lider pomorskich struktur PO Sławomir Neumann przekazał, że mają tam zostać podjęte uchwały dotyczące obecnej sytuacji politycznej.

- Zarząd omówił różne scenariusze związane z zaistniałą sytuacją polityczną i konieczne działania, jakie musi w tej sytuacji podjąć Platforma - powiedział Polskiej Agencji Prasowej po zakończeniu posiedzenia zarządu Neumann.

Sławomir Neumann, poseł i lider pomorskich struktur POPAP/Leszek Szymański

Taki potencjalny scenariusz to przede wszystkim ewentualne wcześniejsze wybory, gdyby nie doszło do porozumienia wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.

Kto następcą Budki na stanowisku szefa KO? W piątek zebranie klubu

Dzień wcześniej, w piątek, ma się z kolei zebrać klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej.

Nie jest wykluczone, że na tym klubie wybrany zostanie następca Borysa Budki, który zapowiedział już swoją rezygnację z funkcji przewodniczącego klubu. Dotąd zbierano podpisy pod sześcioma kandydatami na nowego szefa. To Cezary Tomczyk, Sławomir Neumann, Arkadiusz Myrcha, Urszula Augustyn, Rafał Grupiński i Małgorzata Kidawa-Błońska.

Budka: Cezary Tomczyk z pewnością mógłby pełnić funkcję szefa klubuTVN24

Autor:ads//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Leszek Szymański