TVN24 | Polska

Wieczorne spotkanie władz PO. "Konieczne działania, jakie musi w tej sytuacji podjąć Platforma"

TVN24 | Polska

Autor:
ads//now
Źródło:
PAP
Kłótnie w rządzie szansą dla opozycji
Kłótnie w rządzie szansą dla opozycjiTVN24
wideo 2/22
TVN24Kłótnie w rządzie szansą dla opozycji

W sobotę ma się zebrać Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej i podjąć decyzje dotyczące trwającego kryzysu w koalicji rządowej. Na poniedziałkowym posiedzeniu partii omówiono "konieczne działania, jakie musi w tej sytuacji podjąć Platforma" - przekazał Sławomir Neumann, poseł i lider pomorskich struktur PO.

Podczas poniedziałkowego, wieczornego posiedzenia zarządu PO zaplanowano, że posiedzenie Rady Krajowej odbędzie się w sobotę. Lider pomorskich struktur PO Sławomir Neumann przekazał, że mają tam zostać podjęte uchwały dotyczące obecnej sytuacji politycznej.

- Zarząd omówił różne scenariusze związane z zaistniałą sytuacją polityczną i konieczne działania, jakie musi w tej sytuacji podjąć Platforma - powiedział Polskiej Agencji Prasowej po zakończeniu posiedzenia zarządu Neumann.

Taki potencjalny scenariusz to przede wszystkim ewentualne wcześniejsze wybory, gdyby nie doszło do porozumienia wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.

Kto następcą Budki na stanowisku szefa KO? W piątek zebranie klubu

Dzień wcześniej, w piątek, ma się z kolei zebrać klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej.

Nie jest wykluczone, że na tym klubie wybrany zostanie następca Borysa Budki, który zapowiedział już swoją rezygnację z funkcji przewodniczącego klubu. Dotąd zbierano podpisy pod sześcioma kandydatami na nowego szefa. To Cezary Tomczyk, Sławomir Neumann, Arkadiusz Myrcha, Urszula Augustyn, Rafał Grupiński i Małgorzata Kidawa-Błońska.

Budka: Cezary Tomczyk z pewnością mógłby pełnić funkcję szefa klubu
Budka: Cezary Tomczyk z pewnością mógłby pełnić funkcję szefa klubuTVN24

Autor:ads//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości