Premier Morawiecki dwukrotnie odwiedził siedzibę PiS. Wcześniej był tam również Jarosław Gowin

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
js, akr/kab
Źródło:
TVN24
Premier Morawiecki pojawił się na Nowogrodzkiej po raz drugiTVN24
wideo 2/39
TVN24Premier Morawiecki pojawił się na Nowogrodzkiej po raz drugi we wtorek

Premier Mateusz Morawiecki ponownie przybył we wtorek do siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, którą opuścił po dwugodzinnej wizycie około 21. Wcześniej - również na około dwie godziny - pojawił się tam po południu. Tuż po pierwszym przyjeździe szefa rządu po godzinie 15 budynek opuścił Jarosław Gowin, prezes Porozumienia wchodzącego w skład Zjednoczonej Prawicy. Od kilku dni trwają rozmowy dotyczące przyszłości koalicji rządowej. W nocy z poniedziałku na wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą.

W Zjednoczonej Prawicy trwa kryzys. Szczególnie widoczny jest między PiS a Solidarną Polską. W poniedziałek po południu w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości członkowie kierownictwa partii dyskutowali na temat przyszłości koalicji rządzącej. W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do spotkania Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry.

We wtorek w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie po godzinie 19 pojawił się premier Mateusz Morawiecki i po około dwóch godzinach opuścił budynek. Była to jego druga tego dnia wizyta w tym miejscu.

Premier Morawiecki pojawił się na Nowogrodzkiej po raz drugiPAP/Mateusz Marek

Wcześniej szef rządu pojawił się tam po godzinie 15, a odjechał około 17. Chwilę po pierwszym pojawieniu się premiera Morawieckiego Nowogrodzką opuścił prezes Porozumienia Jarosław Gowin, który zjawił się tam około godziny 14.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeczniczka PiS: Kaczyński przedstawił Ziobrze warunki dalszego trwania koalicji

Gowin przyjechał do siedziby PiSTVN24

"Fakt" informował, że w nocy z poniedziałku na wtorek doszło też do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego i Gowina. To spotkanie odbyło się w rządowym kompleksie willi "Parkowa" w Warszawie, niedaleko ulicy Bacciarellego, gdzie rozmawiali Ziobro z Kaczyńskim.

CZYTAJ: Kryzys w obozie rządzącym. Kto z kim gra i o co? >>>

Napięcie w Zjednoczonej PrawicyTVN24

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy

Trwający kryzys w Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie) ma bezpośredni związek z brakiem porozumienia między koalicjantami co do stanowiska w sprawie ustawy o ochronie zwierząt oraz projektu ustawy o tak zwanej bezkarności urzędników. Głosowanie w sprawie projektu ustawy znoszącej odpowiedzialnośc urzędników za działania w stanie epidemii zostało 17 września zdjęte z porządku sejmowych głosowań.

Mimo wprowadzenia dyscypliny klubowej podczas sejmowego głosowania przeciw ustawie o ochronie zwierząt opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch z Porozumienia. 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu. Głosy na "nie" oddali między innymi minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (PiS) oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (SP).

Jarosław Gowin przyjechał na NowogrodzkąTVN24

Autor:js, akr/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Mateusz Marek