TVN24 | Polska

Andrzej Duda spotkał się z funkcjonariuszami Straży Granicznej, policji i wojska

TVN24 | Polska

Autor:
pp/kg
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z funkcjonariuszami Straży Granicznej, policji i wojska
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z funkcjonariuszami Straży Granicznej, policji i wojskaTwitter/@prezydentpl
wideo 2/21
Twitter/@prezydentplPrezydent Andrzej Duda spotkał się z funkcjonariuszami Straży Granicznej, policji i wojska

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek wieczorem z funkcjonariuszami Straży Granicznej, policji i wojska. Podczas wizyty przy polsko-białoruskiej granicy życzył bezpiecznej służby tym, którzy udają się na nocne patrole - przekazała kancelaria prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w czwartek wieczorem na Podlasiu granicę polsko-białoruską, gdzie spotkał się z żołnierzami i funkcjonariuszami Straży Granicznej pełniącymi tam służbę.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jak przekazała później KPRP na Twitterze, prezydent życzył "bezpiecznej służby funkcjonariuszom Straży Granicznej, policji i żołnierzom udającym się na nocne patrole wzdłuż granicy z Białorusią".

- Jesteśmy z wami cały czas. Zawsze będę pilnował waszych spraw jako prezydent – mówił Andrzej Duda podczas spotkania.

Stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią

W poniedziałek rano media obiegła informacja o dużej grupie migrantów idącej po stronie białoruskiej w kierunku granicy z Polską. Migranci zgromadzili się w okolicach Kuźnicy. Resort obrony narodowej poinformował po południu, że służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę przekroczenia granicy. Migranci rozbili obóz w rejonie Kuźnicy, pilnują ich służby białoruskie.

Raport: Kryzys na granicy polsko-białoruskiej

Od 2 września w związku z presją migracyjną w 183 miejscowościach województw podlaskiego i lubelskiego przylegających do granicy z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Na odcinku granicy z Białorusią w ciągu pierwszego półrocza 2022 roku ma powstać zapora.

Relacjonując wydarzenia na granicy, media mogą korzystać niemal wyłącznie z oficjalnych rządowych nagrań i informacji. Do strefy objętej stanem wyjątkowym nie mają dostępu dziennikarze.

Autor:pp/kg

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Marek Borawski/KPRP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości