TVN24 | Polska

Liban wprowadza ograniczenia dla podróżujących do Mińska. W związku z kryzysem na granicy Polski i Białorusi

TVN24 | Polska

Autor:
ads/tr
Źródło:
PAP
Sytuacja w obozie migrantów przy granicy z Polską
Sytuacja w obozie migrantów przy granicy z PolskąStraż Graniczna
wideo 2/21
Straż GranicznaSytuacja w obozie migrantów przy granicy z Polską

Libańskie władze wprowadzają ograniczenia dla podróżujących na linii Bejrut-Mińsk w związku z kryzysem migracyjnym na granicy polsko-białoruskiej.

O ograniczeniach wprowadzonych przez władze Libanu poinformował w środę rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

"Libańskie władze lotnicze wprowadzają ograniczenia dla podróżnych na linii Bejrut-Mińsk eliminując tych, którzy mogliby wzmocnić szlak migracyjny organizowany przez służby białoruskie. Decyzja wydana w związku z wysyłaniem cudzoziemców przez Mińsk na granice UE" - napisał w środę na Twitterze Stanisław Żaryn.

Czytaj więcej: Migranci w Mińsku. Duże grupy na nagraniach

Do wpisu załączył skan pisma władz libańskich w języku arabskim i angielskim. Zgodnie z jego treścią linie lotnicze operujące z Międzynarodowego Portu Lotniczego Beirut Rafic Hariri mają wprowadzić ograniczenia w przyjmowaniu pasażerów lecących z Libanu do Białorusi.

Wcześniej ograniczenia dotyczące lotów na Białoruś wprowadziły tureckie linie Turkish Airlines, syryjskie Cham Airlines, białoruskie Belavia i emirackie FlyDubai.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej

Na polsko-białoruskiej granicy trwa kryzys migracyjny wywołany przez reżim prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Sytuacja zaostrzyła się na początku tego tygodnia, kiedy migranci zebrali się na przejściu granicznym w Kuźnicy i siłowo próbowali przedostać się do Polski. We wtorek kilku polskich funkcjonariuszy zostało rannych od kamieni rzucanych przez migrantów.

Żaryn: pierwsza fala ataków na granicę zatrzymana
Żaryn: pierwsza fala ataków na granicę zatrzymanaTwitter/StZaryn

Autor:ads/tr

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości