TVN24 | Polska

Prezydent spotkał się z funkcjonariuszami pełniącymi służbę na granicy. "Chwała im i wdzięczność"

TVN24 | Polska

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP TVN24
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z funkcjonariuszami Straży Granicznej, policji i wojska
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z funkcjonariuszami Straży Granicznej, policji i wojskaTwitter/@prezydentpl
wideo 2/5
Twitter/@prezydentplPrezydent Andrzej Duda spotkał się z funkcjonariuszami Straży Granicznej, policji i wojska

Andrzej Duda spotkał się z funkcjonariuszami policji, strażnikami granicznymi i żołnierzami na Podlasiu, w pobliżu granicy z Białorusią. Podziękował za ich służbę. "Dzisiaj miałem okazję uścisnąć dłoń niektórym z Nich. Swoją ofiarną służbą bronią naszego bezpieczeństwa. Chwała Im i wdzięczność" - napisał w mediach społeczenościowych, publikując nagranie i zdjęcia ze spotkania.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w czwartek wieczorem na Podlasiu granicę polsko-białoruską, gdzie spotkał się z żołnierzami i funkcjonariuszami Straży Granicznej pełniącymi tam służbę.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

"W imieniu Rzeczypospolitej bardzo dziękuję wszystkim Żołnierzom, Policjantom, Straży Granicznej i Każdemu, kto pełni służbę na naszej granicy. Dzisiaj miałem okazję uścisnąć dłoń niektórym z Nich. Swoją ofiarną służbą bronią naszego bezpieczeństwa. Chwała Im i wdzięczność" - napisał później prezydent na Twitterze.

Terytorialsi pokazują nowe nagranie

Na granicy z Białorusią służby postawione są w stan najwyższej gotowości - na miejscu jest około 15 tysięcy funkcjonariuszy. Straży Granicznej pomagają żołnierze - między innymi z 16. dywizji zmechanizowanej i 18. tak zwanej Żelaznej Dywizji. Są też terytorialsi w ramach operacji Silne Wsparcie.

Ci ostatni opublikowali na Twitterze nowe nagranie. "Patrole konne wykonują swoje zadania również w nocy" – napisano.

Od 2 września, w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Relacjonując wydarzenia na granicy, media mogą korzystać niemal wyłącznie z oficjalnych rządowych nagrań i informacji. Do strefy objętej stanem wyjątkowym nie mają dostępu dziennikarze.

Autor:asty//now

Źródło: PAP TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Marek Borawski/KPRP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości