Pawłowicz znów zapowiada odejście z polityki

Polska

Pawłowicz drugi raz zapowiedziała odejście z politykitvn24
wideo 2/11

"Jestem wdzięczna Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, że umożliwił mi udział w obronie i naprawie polskich spraw. Jestem dumna, że mogłam to robić, reprezentując w Sejmie i Krajowej Radzie Sądownictwa Prawo i Sprawiedliwość" - napisała na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Zapowiedziała, że odchodzi z polityki.

Krystyna Pawłowicz w latach 2007-2011 była członkiem Trybunału Stanu. Od 2011 roku jest posłanką na Sejm.

Pawłowicz znów odchodzi

We wtorek zapowiedziała na Twitterze, że odchodzi z polityki.

"Jesienią skończy się moja 8-letnia praca poselska. Jestem wdzięczna Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, że umożliwił mi udział w obronie i naprawie polskich spraw. Jestem dumna, że mogłam to robić, reprezentując w Sejmie i Krajowej Radzie Sądownictwa Prawo i Sprawiedliwość. Z polityki odchodzę" - napisała.

Druga zapowiedź odejścia

W grudniu 2018 roku Krystyna Pawłowicz również pisała o odejściu z polityki. Posłanka PiS złożyła życzenia świąteczne użytkownikom Twittera. Pod jej wpisem rozpoczęła się dyskusja. Posłanka PiS zadeklarowała w niej: "Mój czas w polityce w te Święta dobiegł końca, teraz młodzi. Pozdrawiam".

"Chcę swą polityczną aktywność zakończyć, mam dużo spraw do załatwienia, życiowego zakończenia i uporządkowania" - podkreśliła.

"Są sprawy, które trzeba pozałatwiać, które nie poczekają. Mam już prawie 70 lat i trzeba wszystkie swoje sprawy pozałatwiać" - oświadczyła wtedy posłanka PiS.

"Czas już pomyśleć o życiu poza polityką", "zobaczyć jeszcze miejsca rodzinne, podkurować zdrowie, posprzątać po sobie" - pisała Pawłowicz.

Dodawała, że osiągnęła wszystko, czego chciała. "Osiągnęłam i jestem szczęśliwa, że mogłam coś dla Polski realnie robić. Przy Prezesie" - podkreślała.

Na pierwszej liniitvn24

Autor: KB/adso / Źródło: tvn24