Polska

Kruk: Decyzja Janeckiego za ostra

Polska

TVN24Kruk: Decyzja Janeckiego za ostra

- Marek Dochnal jest mało wiarygodny. Dlatego decyzja naczelnego "Wprostu" wydaje się decyzją na wyrost. Trudno na podstawie pomówień podejmować tak poważne kroki. Znam wiele osób, które przez lata cierpiało z tego powodu i ciągało się po sądach walcząc o swoje dobre imię - przekonywała w "Kropce nad i" Elżbieta Kruk.

Była szefowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji broni Doroty Kani. Z powodu doniesień Marka Dochnala, który powiedział w "Teraz My", że dziennikarka miała w zamian za pieniądze obiecać pomoc rodzinie lobbysty, została zawieszona w obowiązkach w tygodniku, ale nie w "Misji specjalnej", której jest jedną z autorek.

ZOBACZ CO MÓWIŁ DOCHNAL W "TERAZ MY"

Telewizja Publiczna nie wydała w tej sprawie na razie żadnego komunikatu. - Dopóki nie wyjaśnimy, co pani Dorota Kania, wiedziała, a czego nie, czyli gdzie leży prawda, nie powinniśmy jej osądzać - mówiła Kruk. Zaznaczyła jednak, że sama od nikogo nie pożyczyłaby 200 tys. zł, ani takiej sumy też nikomu by nie pożyczała. Sporą kwotę pieniędzy Kania pożyczyła, jak sama przyznaje, od teściowej Marka Dochnala. Dziennikarka zarzeka się jednak, że nie wiedziała, że kobieta była spowinowacona z lobbystą - od red.

"WPROST" ZAWIESIŁ KANIĘ, DZIENNIKARKA SIĘ BRONI - CZYTAJ

PiS nie ocenia, czeka na dowody Postawą posłanki PiS zaskoczony był polityk LiD-u Jerzy Wenderlich. - Nagle zasada domniemania niewinności zaczęła obowiązywać w PiS? - ironizował Wenderlich. Dodał, że z powodu informacji, które pojawiły się na jej temat, powinna zostać zawieszona także w "Misji specjalnej". - To ważny program, popularny. Tymczasem TVP nie wydała nawet oświadczenia - mówił poseł LiD-u.

"Kropka" nie odsądzenia Kani Słowami posła poczuła się urażona Kruk. - Nikt z PiS-u nigdy nie podważał zasady domniemania niewinności - stwierdziła była szefowa KRRiT. - Gdyby okazało się, że doniesienia Dochnala są prawdziwe, to byłby skandal. Ale to trzeba wyjaśnić. Ani mi ani nikomu innemu nie wypada jej oceniać. A już na pewno nie powinniśmy tego robić w tym programie - oburzyła się Kruk. Dodała, że tajemnicą poliszynela jest praktyka kupowania artykułów u dziennikarzy. - Ale to wcale nie oznacza, że wszyscy dziennikarze są przekupni - dodała. Zaznaczyła też, że to nie w jej kompetencjach leży polityka kadrowa TVP.

Wenderlich zarzucił Kruk, że do niedawna politycy PiS byli władcami telewizji publicznej, a Dorota Kania stanowi lustrzane odbicie polityki PiS.

Wassermann: słowa Dochnala to manipulacja

Wcześniej, w Magazynie "24 godziny", poważne wątpliwości co do prawdomówności lobbysty zgłaszał inny polityk PiS - Nie rozmawiałem ze znajomymi Marka Dochnala - dementował to, co lobbysta mówił w "Teraz My". Wiarygodność Dochnala podważał także obecny w studio polityk LiD Andrzej Celiński. W obronie lobbysty stanął jedynie Roman Giertych.

BYLI CZŁONKOWIE SPECKOMISJI O DOCHNALU - CZYTAJ

Źródło: TVN24, Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości