Polska

Krok PiS ku nowoczesności. On-line zamiast "nasiadówek"

Polska


Prawo i Sprawiedliwość chce się unowocześnić. Dlatego też - obok zapowiedzianego już portalu społecznościowego - partia Jarosława Kaczyńskiego zamierza wprowadzić wideokonferencje zamiast partyjnych "nasiadówek".

Podstawowy cel wprowadzenia wideokonferencji to - jak poinformował sekretarz Rady Politycznej PiS Maks Kraczkowski - oszczędność czasu i partyjnych pieniędzy. Nową technologię najpierw testować będzie Forum Młodych PiS. - Z wideokonferencji będzie korzystać Zarząd Krajowy Forum Młodych PiS, którego spotkania będą odbywały się w tej formule - zapowiedziała Patrycja Chmiel, szefowa młodzieżówki PiS. Również ze swoimi sympatykami Forum Młodych PiS zamierza kontaktować się za pomocą komunikatora internetowego.

Narady on-line

Kolejnym etapem będzie organizowanie wideokonferencji z udziałem przedstawicieli kierownictwa partii z całego kraju. - Mamy nadzieję, że to ułatwi komunikację wewnątrz partii oraz poprawi komunikację z naszymi sympatykami - powiedział Kraczkowski. Według niego, wideokonferencje oszczędzą czas i pieniądze partii. Jak tłumaczył, lokalni działacze nie będą musieli przyjeżdżać na wszystkie spotkania w jedno miejsce, na przykład do partyjnej centrali w Warszawie. - Oczywiście nie rezygnujemy z tradycyjnych, bezpośrednich spotkań - zastrzegł Kraczkowski.

Prekursorzy

Również poseł PiS Jarosław Zieliński uważa, że organizowanie wideokonferencji "ułatwiłoby życie i zwiększyło efektywność pracy". - To nie było jak dotąd stosowane w partiach politycznych, ale w administracji państwowej jest to rzecz znana - powiedział Zieliński, który w rządzie PiS był m.in. wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji. Poseł zastrzegł jednak, że wideokonferencje miałaby zastąpić głównie robocze spotkania, bo - jak ocenił - "nic nie zastąpi możliwości bezpośredniej dyskusji w jednym miejscu". Dlatego - jak mówi Zieliński - nie należy spodziewać się "wirtualnych kongresów" PiS.

Niebawem ma ruszyć portal społecznościowy Prawa i Sprawiedliwości. Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że obecnie trwają próby techniczne portalu, który umożliwi m.in. rejestrowanie się na nim sympatyków partii.

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości