Polska

Kręcą nosem na Kluzik

Polska

Aktualizacja:
"Polska i Świat" o Joannie Kluzik-Rostkowskiej. I Rybniku
TVN24"Polska i Świat" o Joannie Kluzik-Rostkowskiej. I Rybniku

Platforma Obywatelska dla Joanny Kluzik-Rostkowskiej szykuje pierwsze miejsce na liście wyborów w Rybniku. Mieszkańcy, a nawet rybniccy działacze PO, nie są tym zachwyceni. Ręce zaciera za to PiS.

Joanna Kluzik-Rostkowska do PO ma wstąpić za dwa tygodnie. Już kilka dni przed konwencją partii w Gdańsku, media informowały, że była już szefowa PJN dostała propozycję zajęcia najwyższego miejsca na liście rybnickiej.

- Zaskoczenie jest najlepszym komentarzem do tego, co się stało - komentuje rybnicka działaczka PO, Aneta Bokuniewicz.

- Mam głęboką nadzieję, że rybniczanie będą głosować na te osoby, które znają. Jestem zaskoczona, że na jedynkę proponuje się osobę, która nie jest związana z naszym regionem - dodaje.

- Rybniczanie prędzej zaufają ludziom, których znają, których mogą spotkać na ulicy - tłumaczy Adrian Karpeta, dziennikarz miejscowych "Nowin".

W teczce

W ostatnich wyborach z Rybnika do Sejmu weszło 4 posłów PO i czterech PiS-u, a jeden z SLD. - Dla mnie to kolejna osoba przyniesiona w teczce - mówi miejscowa działaczka Sojuszu, Magdalena Ogórek. - Nie sądzę, żeby była konkurencją - dodaje Bolesław Piecha, lider PiS-u w Rybniku.

Czy Kluzik była w ogóle kiedykolwiek w Rybniku? - To pytanie do... PiS - ucina szef rybnickiej Platformy, Marek Krząkała.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości