TVN24 | Polska

Próbował udusić, później miał wydłubać oczy. Odpowie za usiłowanie zabójstwa matki

TVN24 | Polska

Autor:
tm/
tam
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Kraśniku
Do zdarzenia doszło w Kraśniku
wideo 2/5
Do zdarzenia doszło w Kraśniku

45-letni mieszkaniec Kraśnika (Lubelskie) odpowie za usiłowanie zabójstwa swojej matki i spowodowanie u niej ciężkich obrażeń ciała. Kobieta trafiła do szpitala, mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Jak informują lokalne media, matce miał wydłubać oczy. Trafił do aresztu.

W niedzielę (16 stycznia) po godzinie 19 policjanci dostali informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednym z mieszkań na terenie Kraśnika syn mógł poważnie zaatakować swoją 66-letnią matkę, z którą mieszkał.

- Kiedy funkcjonariusze weszli do środka, zastali w makabrycznych okolicznościach dwie osoby. Kobieta posiadała ciężkie obrażenia w okolicach oczu - przekazał młodszy aspirant Paweł Cieliczko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Kobieta w szpitalu, jej syn z zarzutami

Jak podały lokalne media, mężczyzna próbował udusić swoją matkę. Podczas ataku na kobietę wydłubał jej oczy.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

45-latek został zatrzymany. Był trzeźwy. Jego matkę przetransportowano do szpitala w ciężkim stanie.

Prokuratura przedstawiła Pawłowi P. zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkich obrażeń ciała w postaci pozbawienia możliwości widzenia.

- Podejrzany przyznał się do winy. We wtorek, 18 stycznia, sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za zarzucane czyny grozi dożywocie - informuje Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Mężczyzna trafił na obserwację do szpitala psychiatrycznego.

Autor:tm/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości